اینستاگرام

جستجو
فهرست
 

شیشه های اسلایدینگ

طراحی پارت یک > شیشه های اسلایدینگ

سیستم شیشه های اسلایدینگ یا کشویی، از پرکاربردترین سیستم‌های اجرای درب‌های شیشه‌ای اتوماتیک و پنجره‌های اسلایدینگ است که در پروژه‌های ساخت و ساز انواع ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری، فروشگاه‌ها، مجتمع‌های تفریحی و ورزشی طرفداران بسیاری دارد. سهولت در شیوه باز و بسته شدن، اشغال فضای محدود و ایجاد نمای زیبا با دامنه دید وسیع، از مزیت‌های به کارگیری این نوع سیستم است.

درب اتوماتیک با شیشه های اسلایدینگ

درب‌های اتوماتیک شیشه های اسلایدینگ (کشویی)، جزء محبوب‌ترین‌ درب‌ها در بین محصولات مشابه به شمار می‌روند که حسب سفارش و مطابق با ابعاد اعلام شده از سوی متقاضی، طراحی و تولید می‌شوند.

این نوع درب را غالباً از جنس شیشه سکوریت (ایمن) با ضخامت ۱۰ میلیمتر می‌سازند که متناسب با نمای سازه‌ای که در آن نصب می‌شود،

دارای رنگ‌بندی متنوعی می‌باشند. سهولت در شیوه باز و بسته شدن این نوع از درب‌‌ها بسیار ایده‌آل است و اگر فرآیند طراحی و تولید این نوع از درب‌ها بر پایه اصول دقیق و مهندسی بنا گردیده و تناسب وزن شیشه اسلایدینگ با ابعاد و فریم رعایت شده باشد، قطعاً بهترین گزینه‌ برای نصب در امکان شلوغ و پر تردد، است.

این محصول فوق‌العاده در حالت استاندارد بصورت ۴ لنگه (لته) تولید می‌شود که ۲ لنگه آن به صورت ثابت و ۲ لنگه دیگر متحرک است.

استاندارد ارتفاع در درب‌های اتوماتیک شیشه های اسلایدینگ ، ۲/۲۰ متر  ( دو متر و بیست سانت ) است. اگر در سفارشات ارتفاع مورد درخواست متقاضی بیشتر از حد استاندارد باشد، آنگاه از شیشه سکوریت به صورت کتیبه‌ای در قسمت بالایی و در فضای خالی ایجاد شده، استفاده می‌شود.

شیشه های اسلایدینگ

شیشه های اسلایدینگ
شیشه های اسلایدینگ

مزیت درب کشویی با شیشه های اسلایدینگ

 

 • – در مکان‌هایی که کاربر با محدودیت فضا مواجه است، این نوع درب به سبب مکانیزم باز و بسته شدن کشویی، فضای بسیار کمی را اشغال نموده و کارایی مطلوبی را از خود نشان می‌دهد.
 • – فرآیند باز و بسته شدن در این درب‌ها بسیار سریع بوده که سبب حفظ سرمایش و گرمایش فضای داخلی می‌شود.
 • – امکان استفاده از شیشه سکوریت در رنگ‌های متنوع و دلخواه همچنین فریم‌های فلزی درخشان این نوع از درب‌های اتوماتیک، همواره جلوه فوق‌العاده‌ای به آن بخشیده و آن را برای استفاده در تمامی اماکن علی‌الخصوص مکان‌های لوکس و لاکچری، جذاب نموده است.
 • – وجود سیستم‌های ایمن خطی و حسگر‌هایی هوشمند با قابلیت ضد برخورد در این نوع درب‌ها، سبب شده است تا از برخوردهای احتمالی افراد با درب جلوگیری ‌شود.
 • – امکان باز و بسته کردن هر پنل به صورت مجزا
 • – دارای عایق‌بندی حرفه‌ای جهت جلوگیری از نفوذ آلودگی صوت و هوا به فضای داخلی
 • – امکان کنترل با ریموت
 • – امکان تمیز کردن بسیار آسان شیشه‌ها از هر دو طرف.
 • – استفاده از شیشه در پیکره اصلی این نوع درب‌ها، سبب شده است تا دید وسیعی از فضای پیش رو ایجاد شود.
 • – پنهان بودن اپراتور این نوع درب‌ها از زاویه دید افراد سودجو، سبب شده است تا از امنیت بسیار بالایی برخوردار باشند.
 • – شیوه اتوماتیک در باز و بسته شدن درب‌های اسلایدینگ، سبب تکریم و ایجاد حس خوشایند و اعتماد به نفس افراد، هنگام تردد می‌شود.
 • – عدم وجود دستگیره و یراق برای باز و بسته کردن درب‌های اتوماتیک اسلایدینگ، از انتشار عوامل بیماری‌زا جلوگیری نموده و سطح بهداشت را ارتقاء می‌بخشد.
 • قیمت شیشه های اسلایدینگ استفاده شده در این نوع درب، از محدوده مناسب و ایده‌آلی برخوردار است که در صورت تمایل امکان تغییر آن وجود دارد.

شیشه های اسلایدینگ

شیشه های اسلایدینگ
شیشه های اسلایدینگ

انواع درب اتوماتیک شیشه های اسلایدینگ

پروسه طراحی و تولید درب‌های اتوماتیک شیشه اسلایدینگ، کاملاً سفارشی بوده و مطابق با نظر متقاضی و مکان نصبی، می‌تواند در انواع دو لنگه، چهار لنگه، فریم‌دار، بدون فریم (فریم‌لس)، ساده، منحنی، تلسکوپی با ابعاد دلخواه و رنگ‌های متنوع، تولید گردد.

مکانیزم عملکرد درب اتوماتیک شیشه های اسلایدینگ

عملکرد این محصول به صورت کشویی است که در جهات چپ و راست باز و بسته شده و نیروی محرکه آن به واسطه یک الکتروموتور تأمین می‌گردد. در حالت استاندارد این نوع درب را به صورت ۴ لنگه‌ای می‌سازند. دو لنگه آن به صورت ثابت در طرفین و ۲ لنگه دیگر در بخش میانی نصب می‌گردد.

بر روی لنگه‌های میانی، سنسور تشخیص حرکت بسیار دقیقی قرار می‌گیرد که هنگام تردد افراد، سبب باز و بسته شدن درب می‌شود. این نوع درب می‌تواند ورودی به عرض۰/۶ تا ۳/۹ متر را بسته به نوع انتخاب اپراتور، پوشش دهد.

مزایای استفاده از سیستم شیشه های اسلایدینگ و شیشه کشویی

– امکان اجرای این سیستم در تعداد نامحدود پنل شیشه‌ای
– امکان استفاده به عنوان پارتیشن متحرک در فضای داخلی منزل و محل کار
– در این سیستم بر خلاف شیشه‌های بالکن، امکان چرخش ۹۰ درجه‌ای پنل‌ها وجود ندارد و کلیه پنل‌ها در کنار هم و به موازات ریل‌های بالا و پایین قرار می‌گیرند.
هنگام باز بودن شیشه‌ها به واسطه عدم وجود قید و چهارچوب در درگاه، دید وسیعی از محیط بیرون وجود دارد چرا که کلیه پنل‌ها در کنار هم و در یک سمت قرار می‌گیرند.

سیستم‌های شیشه های اسلایدینگ

کار با سیستم‌های شیشه اسلایدی از سهولت و راحتی بیشتری نسبت به سایر سیستم‌های دیگر برخوردار است. و شیوه عملکرد آن‌ها همانند سیستم‌های تا شونده است با این تفاوت که پنل سیستم اسلایدی، از نوع کشویی بوده و لته‌های شیشه در جهت کنار باز و بسته می‌شوند.

این سیستم‌ها در دو تیپ کلی سیستم اسلایدینگ داخلی و خارجی قابل ارائه هستند و تفاوت آن‌ها در ریل‌های پایینی است که بر روی زمین نصب می‌گردد در تیپ داخلی ارتفاع این ریل ۱ سانتیمتر و در تیپ خارجی ۲۵ سانتیمتر است.

ضخامت شیشه‌های سکوریتی به کار رفته در سیستم‌های شیشه اسلایدینگ، معمولاً بین ۸ تا ۱۰ میلیمتر است. این مکانیزم به صورت دستی عمل کرده و با حرکت شیشه اول، بقیه تایل‌ها به صورت قطاری به دنبال یکدیگر حرکت می‌کنند. از دیگر مزیت‌های قابل توجه این نوع سیستم،

امکان بازشوی حداکثری در آن است که با بهره‌گیری از ریل‌های ۵ شیاره به راحتی می‌توان تا ۸۰ درصد فضای کار را باز نمود به این صورت که عرض دهانه کار به ۵ قسمت تقسیم می‌شود و ۴ قسمت آن قابل جمع شدن بر روی قسمت اول می‌باشند.

به منظور هوا‌بندی و ایجاد مانع برای نفوذ گرد و غبار به فضای داخل کار، در لبه‌های هر تایل از دو نوار مویی شکل استفاده می‌شود. در این سیستم محدودیت‌های ابعادی وجود دارد که شامل عرض بیشتر از ۱۰ متر و از ارتفاع بیشتر ۵/۲ متر است. به دلیل ظرافت موجود در ریل‌های این سیستم و کمترین میزان دید، از لحاظ زیبایی و نحوه استفاده، این مکانیزم بسیار کاربردی و پرطرفدار می‌باشد.

کاربرد سیستم شیشه های اسلایدینگ و شیشه سکوریت کشویی

اجرای این نوع سیستم‌ با بهره‌گیری و نصب شیشه اسلایدینگ سکوریتی، علاوه بر ایجاد چشم‌اندازی زیبا، فضای کمتری اشغال نموده و دامنه وسیعی از کاربری‌ها را به خود اختصاص داده است که در ذیل به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • – ایجاد پارتیشن‌های شیشه‌ای ریلی در فضاسازی داخلی منازل
 • – ساخت درب ریلی برای استفاده در فضای بالکن ساختمان‌ها
 • – طراحی سیستم درب شیشه‌ای کشویی برای محوطه سازی استخرها
 • – ایجاد سیستم اسلایدینگ از طریق درب کشویی برای آلاچیق‌ها
 • – قابلیت پیاده‌سازی در انواع فروشگاه‌ها و مراکز خرید، استادیوم‌ها، سالن‌های کنفرانس و مجموعه های ورزشی