مقالات

انواع درب اتوماتیک

decopart1-انواع درب اتوماتیک - blog

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، نیاز انسان‌ها به افزایش سرعت و عملکرد فعالیت‌های روزمره اش بیشتر و بیشتر شد. همچنین، با ورود ربات‌ها و دستگاه‌های خودمختار به دنیای روزمره ، انسان‌های بیشتری به اهمیت اتوماتیک کردن فعالیت‌های روزانه خود پی بردند و تصمیم گرفتن تا در این مسیر قدم بردارند و خود را با این سرعت وفق دهند. یکی از این قدم‌ها برای افزایش سرعت و بازدهی انسان‌ها، استفاده از درب‌ اتوماتیک است.

برخی از این درب‌ها می‌توانند بدون کمک نیروی انسانی و تنها با استفاده از نیروی برق در طول یک ساعت هزاران بار باز و بسته شوند.

اگر شما نیز قصد دارید تا در مورد این نوع درب‌ها و طرز کار آن ها بیشتر بدانید و یا قصد خرید این درب‌ها را برای اداره و یا خانه خود دارید، در این مقاله از دکوپارت۱ اینجاییم تا به بررسی انواع درب‌ اتوماتیک از نظر کاربرد بپردازیم تا در انتخاب درب خود مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی نشوید.

انواع درب اتوماتیک و کاربرد آن

از آنجایی که درب‌ اتوماتیک دارای تنوع و گستردگی بسیاری بوده و امکان انتخاب اشتباه وجود دارد، پیشنهاد می‌شود حتما قبل از گرفتن تصمیم نهایی خرید محصول مورد نظر خود، با انواع درب‌های اتوماتیک از نظر شکل ظاهری بیشتر آشنا شوید:

درب اتوماتیک شیشه ای

اکثر این نوع از درب‌ها از جنس شیشه بوده و به افراد در هر دو سوی درب اجازه بازدید سوی دیگر را می‌دهد. مشکل اصلی این نوع درب‌ها بحث امنیت پایین آن‌هاست چرا که در مقابل ضربه عمدی و یا سهوی بسیار شکننده هستند. انواع مکان‌هایی که می‌توان از این درب‌ها استفاده کرد:

  • درب اصلی پاساژها

  • درب اصلی خانه‌ها

  • درب اصلی ادارات و ارگان‌های دولتی

  • درب اتوماتیک پارکینگ خانه‌ها و ادارات (معمولا کمتر استفاده می شود ولی استثنا نیز وجود دارد)

درب‌های ریلی اتوماتیک 

درب‌هایی هستند که اکثرا برای پارکینگ خانه‌ها و ادارات استفاده می‌شود. از ویژگی‌های مثبت این درب‌ها می‌توان به امنیت بالاتر و قابلیت فعال کردن حالت دستی اشاره کرد. ویژگی دستی بدین معناست که افراد می توانند حتی در شرایط نبود برق نیز از این درها استفاده کنند. همین ویژگی‌ها باعث شده تا این نوع درب‌ها در ادارات بسیار مورد توجه قرار گیرد.

مطالعه :  آشنایی با پارتیشن آینه ای و کاربردهای آن

انواع درب کرکره ای اتوماتیک

علاوه بر درب‌های ریلی، یکی دیگر از درب‌هایی که توانسته است طرفداران زیادی را به خود جلب کند، درب‌های کرکره ای هستند. این درب‌ها به دلیل کم جا و سبک بودن، بیشتر جزو دسته انواع این گونه درب ها خانه‌ها و پارکینگ پاساژ‌ها قرار دارد. در ادامه بیشتر در مورد انواع درب‌های موجود در پارکینگ‌ها صحبت خواهیم کرد.

درب اتوماتیک گردان

درب‌هایی هستند که به طور اتوماتیک به دور خود چرخیده و معمولا از آن ها در پاساژها استفاده می‌شود.

درب اتوماتیک تاشو آکاردئونی

یکی از خلاقانه ترین و به روز ترین انواع درب اتوماتیک تهران هستند که هنوز نتوانسته جایگاه خود را در میان تمامی‌ سازمان‌های اکثر نقاط کشور باز کند. این نوع درب‌ها از چند تکه تشکیل شده اند که هنگام باز شدن آن، این تکه‌ها به روی یکدیگر تا می‌شوند.

درب‌های اتوماتیک دولنگه

یکی از معروف ترین و پرکاربرد ترین نوع درب‌های اتوماتیک هستند که از آن‌ها نیز در بسیاری از پارکینگ ادارات و پاساژها استفاده می‌شود. همچنین، یکی دیگر از دلایلی که باعث شده است این نوع درب‌ها طرفداران زیادی را به خود جلب کند، قیمت به صرفه آن نسبت به دیگر انواع درب های اتوماتیک است.

انواع درب اتوماتیک پارکینگ

بسته به اینکه اندازه پارکینگ و درب آن چقدر باشد، سیستم درب اتوماتیک پارکینگ‌ها معمولا به شکل یکی از حالت‌های زیر است:

  • درب پارکینگی کرکره ای یا رول آپ

  • درب پارکینگی بازویی

  • درب پارکینگی ریلی

  • درب سکشنال یا زیر سقفی

سخن پایانی

تقریبا تا پانزده سال گذشته، نیاز به درب‌های اتوماتیک چندان احساس نمی‌شد و فقط آن‌ها را می‌توانستیم در برخی از خانه‌های لوکس و یا درب پارکینگ برج‌های بزرگ ببینیم.

امروزه، به دلیل گسترش تکنولوژی و تولید انبوه درب‌های اتوماتیک، تقریبا کمتر خانه ای را می‌توان یافت که در آن از درب‌های اتوماتیک استفاده نشود.

امیدواریم با ارائه این مقاله آموزشی توانسته باشیم شما را در انتخاب بهترین درب اتوماتیک مناسب خانه تان راهنمایی کرده باشیم.

5/5 امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید