مقالات

نحوه ایجاد حریم خصوصی با پارتیشن شیشه ای

نحوه ایجاد حریم خصوصی با پارتیشن شیشه ای

ایجاد یک فضای خصوصی و شخصی در محیط کار، تاثیر زیادی در بهبود عملکرد و کیفیت کار کارمندان دارد. مدیران و صاحبان کسب و کار، با ایجاد چنین فضاهایی می توانند محیطی مناسب برای پرسنل خود فراهم کنند.

گزینه های زیادی برای ایجاد حریم خصوصی در محل کار وجود دارد که برخی مانند دیوارکشی در فضا و تقسیم آن به چندین اتاق، کاربردی نیست زیرا هزینه زیادی دارد، وسعت فضا را کمتر می کند و از طرفی تسلط مدیران به نیروها را کاهش می دهد. یک جایگزین خوب برای روش های سنتی مانند دیوارکشی، ایجاد حریم خصوصی با پارتیشن شیشه ای است. این سازه، حریم خصوصی خوبی برای کارمندان فراهم می کند و در عین حال تسلط به پرسنل را نیز از بین نمی برد.

چگونگی ایجاد حریم خصوصی با پارتیشن شیشه ای

یکی از راهکارهای مناسب برای تقسیم فضای کار به چند بخش مجزا، استفاده از پارتیشن شیشه ای است. پارتیشن یا جدا کننده، فضای کار را به چند قسمت مختلف تقسیم می کند و این امکان را فراهم میکند که هر قسمت را به یکی از کارمندان یا گروهی از آنها اختصاص داد. از مزایای استفاده از پارتیشن می توان به تقسیم نور یکنواخت در فضا اشاره کرد؛ همچنین پارتیشن می تواند یک عایق صوتی خوب باشد و از هرج و مرج و سر و صدا جلوگیری کند.

با پارتیشن های شیشه ای، مدیران به نیروها و پرسنل خود تسلط دارند و از کیفیت کار و عملکرد آنها مطلع خواهند بود. با این حال این سازه جداکننده مفید و کاربردی ایراداتی هم دارد که از جمله آنها می توان به عدم ایجاد حریم خصوصی کامل اشاره کرد. در واقع پارتیشن ها بیشتر عایق سر و صدا هستند. اما حریم خصوصی مورد نظر کارمندان و پرسنل با استفاده از آنها ایجاد نخواهد شد و باز هم در معرض دید دیگران فعالیت کرده و امکان مشاهده فعالیت ها و رفت و آمدها و… را دارند که این موضوع باعث حواس پرتی آنها می شود.

حفظ حریم خصوصی از طریق پارتیشن شیشه ای

در واقع می توان گفت با وجود تمام مزایای استفاده از پارتیشن ها، حفظ حریم خصوصی با پارتیشن شیشه ای آن طور که باید رخ نمی دهد. البته جای نگرانی نیست زیرا در این مورد هم راهکارهایی وجود دارد که حتی با وجود استفاده از پارتیشن شیشه ای به عنوان جداکننده فضا، باز هم حریم خصوصی برای هر کارمند حفظ شود. جهت حفظ حریم خصوصی پارتیشن شیشه ای راهکارهایی وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

مطالعه :  شیشه لاکوبل چیست

استفاده از شیشه مات

یکی از راه های ایجاد حریم خصوصی با وجود استفاده از پارتیشن شیشه ای، مات کردن شیشه هاست. اگر شیشه ها مات باشند، مشاهده سمت دیگر آنها به سادگی امکان پذیر نخواهد بود. برای ایجاد پارتیشن با شیشه مات می توانید از همان ابتدا نوع مات پارتیشن ها را خریداری کنید یا با استفاده از شیشه مات کن، فیلم کریستال و… میزان شفافیت پارتیشن را کم کنید.

استفاده از حفاظ داخلی

راهکار دیگر ایجاد حریم خصوصی با وجود استفاده از پارتیشن شیشه ای، نصب و استفاده از حفاظ های داخلی است. برای مثال پرده یک حفاظ مناسب است که با نصب آن می توانید فضای در اختیار خود را شخصی سازی کنید و آن را به حریمی کاملا خصوصی تبدیل کنید. برخلاف شیشه مات کن که یک روش دائمی است و دیگر امکان تغییر وضعیت شیشه ها به حالت اول وجود ندارد، با نصب پرده می توانید در صورت لزوم و با کنار زدن آن مجددا به محیط اطراف خود تسلط داشته باشید.

استفاده از پارتیشن شیشه ای هوشمند

در بعضی موارد استفاده هوشمندانه از تکنولوژی می تواند بهترین انتخاب باشد که در این موضوع نیز صادق است. پارتیشن شیشه ای هوشمند زمانی پا به عرصه گذاشت که حریم خصوصی تبدیل به یک معضل شده بود. در این نوع از پارتیشن ها به واسطه استفاده از فناوری کنترل میزان جذب نور، می توان میزان شفافیت و مات بودن شیشه ها را تنظیم کرد و حریم خصوصی را به صورت کامل مدیریت کرد.

جمع بندی

به طور کلی پارتیشن های شیشه ای سازه هایی مدرن و به روز برای تقسیم فضا در مکان های مختلف به حساب می آیند و هر کس میتواند با توجه به دلایلی خاص از آنها استفاده کند؛ که در این بخش به بررسی حفظ حریم خصوصی از طریق آنها پرداختیم.
لازم به ذکر است که بهترین انواع پارتیشن شیشه ای برای ایجاد حریم خصوصی را می توانید از دکوپارت۱ تهیه کنید. همچنین از طریق ارتباط با کارشناسان ما می توانید از انواع این محصول و نحوه اجرای آن نیز آگاه شوید.

5/5 امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید