مقالات

دیوارپوش شیشه ای چیست و چه جاهایی کاربرد دارد

دیوار پوش شیشه ای - دکوپارت1

یکی از مشکلاتی که معمولا افراد و خانواده ها با آن دست و پنجه نرم می کنند، بحث تمیز کردن و یا تزئین خلاقانه دیوار است. با گذر زمان، رنگ دیوار و یا حتی کاغذ دیواری شفافیت خود را از دست داده و زیبایی آن نیز کمتر می شود. اینجاست که دیوار پوش شیشه ای به میان می آید.
اگر شما نیز علاقه مند شده اید تا با این روش خلاقانه به تزئین و حفظ زیبایی محیط اطراف خود بپردازید، در این بخش از مجموعه دکوپارت۱، اینجاییم تا با بررسی این پوشش های بی نظیر، شما را راهنمایی کنیم.

دیوار پوش شیشه ای چیست

دیوارپوش شیشه ای، که در انگلیسی با نام Glass wall covering شناخته می شود، نوعی روش بسیار مدرن برای تزئین دیوار است که در آن از نوعی شیشه خاص و مقاوم برای پوشاندن دیوارها، درها و سایر سطوح استفاده می کنیم. وجود این شیشه بر روی دیوار باعث می شود تا هم سطوح خانه شما زیباتر شده و هم تمیز کردن آن ها به سادگی آب خوردن شود.
برای افزایش زیبایی هرچه بیشتر این دیوار پوش های شیشه ای، آن ها در انواع بافت ها و طرح ها تولید می شوند تا بتوان از آنها برای ایجاد طیف وسیعی از مکان های مختلف خانه استفاده کرد.

ویژگی های دیوارپوش شیشه ای

از مهم ترین و کاربردی ترین ویژگی های دیوار پوش های شیشه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دوام بالا : جنس دیوار پوش های شیشه ای به گونه ای است که در برابر خراش، لکه و سایر انواع آسیب مقاوم باشند و به راحتی آسیب نبینند.
  • تمیز کردن آسان : دیوارپوش های شیشه ای به راحتی قابلیت تمیز کردن داشته و آنها را می توان با یک پارچه و یک شوینده ساده تمیز کرد.
  • قابلیت سفارشی سازی : دیوارپوش های شیشه ای را می توان برای هر فضایی سفارشی کرد. آنها را می توان در هر اندازه ای برش داد و در رنگ ها و شکل های مختلف تولید کرد. البته که طبیعتا در صورت استفاده از شیشه رنگی دیوارپوش ها باید هزینه بیشتری را نیز برای آن پرداخت کرد.
مطالعه :  پارتیشن نیویورکی چیست

انواع کاربردهای دیوارپوش شیشه ای

دیوارپوش های شیشه ای را می توان در مکان ها و شرایط مختلف استفاده کرد. در اینجا برخی از کاربردهای مختلف دیوارپوش شیشه ای آورده شده است:

دیوارپوش شیشه ای بین کابینت

دیوار پوش بین کابینتی شیشه ای نوعی از دیوار پوش ها بوده که از آن برای ایجاد ظاهری مدرن و براق در بین کابینت ها استفاده شده و می توانند به روشن کردن فضا کمک شایانی کنند. همچنین، به دلیل بالا بودن میزان گرد و خاک در بیشتر شهر های صنعتی ایران، استفاده از این دیوار پوش ها از ورود گرد و غبار به میان کابینت ها جلوگیری می کند. در نظر داشته باشید که قیمت دیوارپوش شیشه ای بین کابینت بسته به میزان قطر و کیفیت شیشه می تواند از مقرون به صرفه تا بسیار لوکس متغیر باشد.

دیوارپوش شیشه ای سرویس بهداشتی

یکی از محبوب ترین مکان ها برای استفاده از دیوار پوش ها، استفاده از آن ها در سرویس های بهداشتی لوکس است. همانطور که می دانیم، تقریبا هر دو هفته یکبار، لکه های کثیفی از آب و بخار در نقاط مختلف دیوار های سرویس های بهداشتی و حمام ها جمع شده که این امر می تواند باعث کاهش میزان لوکس بودن آن ها شود. برای مقابله با این مشکلات، بهترین راه حل استفاده از دیوارپوش های شیشه ای است.
همچنین، برای افزایش هرچه بیشتر این زیبایی، پیشنهاد ما استفاده از دیوارپوش شیشه ای رنگی برای سرویس های بهداشتی است تا میزان زیبایی را به حداکثر برسانید.

دیوار پوش شیشه ای برای آشپزخانه

برای ایجاد ظاهری مدرن و شیک می توان از دیوارپوش های شیشه ای بر روی دیوار های آشپزخانه استفاده کرد. در صورت استفاده از این دیوار های شیشه ای برای آشپزخانه، هر نوع کثیفی و لکه حاصل از پخت و پز در کمتر از سی ثانیه حذف می شود.

جمع بندی

پارتیشن های آینه ای به دلیل ضخامت کمی که دارند به سادگی و بدون دردسر می توانند فضا را به بخش های مختلفی تفکیک کنند. این پارتیشن ها به دلیل سهولت در نصب و تنوع بالا در طرح و سایز مورد استقبال افراد قرار گرفته اند. پارتیشن آینه ای یک انتخاب جذاب برای کسانی است که به دنبال خرید پارتیشن های زیبا و شیک هستند.

5/5 امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید