خدمات

شیشه بالکن

شیشه بالکن - دکوپارت1

شیشه بالکنی

شیشه بالکنی و تراس جهت جلوگیری از نفوذ گرد وغبار،حشرات و بارش برف و باران به داخل بسیار پرکاربرد می باشد؛ هم چنین چون این شیشه ها از جنس شیشه سکوریت می باشند مانعی برای عبور نور خورشید به داخل نیستند به همین دلیل در عین بهره مند شدن از نور آفتاب می توان از ورود گرد و خاک به داخل جلوگیری کرد. این نوع شیشه ها در دو نوع ثابت و متحرک طراحی شده اند. انتخاب مدل شیشه بالکن به موقعیت بالکن و تراس، میزان بودجه ی کارفرما و سلیقه ی شخصی بستگی دارد. ساخت بالکن شیشه ای متحرک نسبت به نوع ثابت به دلیل استفاده از یراق آلات بیشتر، شامل هزینه ی بالاتری می باشد.

شیشه بالکن

کاربرد شیشه‌ بالکن

از جمله مواردی که این نوع شیشه ها کاربرد دارد می توان به استفاده در بالکن‌ها و تراس‌های خانه‌های ویلایی و آپارتمانی، فضای خارجی (دیوار و سقف) گلخانه‌ها، نمای پنت هاوس، پارتیشن ‌بندی دفاتر و منازل، سالن کنفرانس، استخر، سالن‌های ورزشی، ویترین فروشگاه‌ها، مراکز خرید، فرهنگی و… اشاره نمود.
همچنین می توان برای داشتن یک بالکن گلخانه ای از این نوع شیشه ها استفاده نمود. گلخانه یک فضای کاملا بسته و یا تقریبا بسته است که برای نگهداری گیاهان و گل‌ ها مورد استفاده قرار می ‌گیرد. در این فضا لازم است حتما از پوشش نور مناسب استفاده شود و کنترل نور و دما اتفاق بیفتد. بنابراین گلخانه شیشه ‌ای را می‌توان یک محیط بسته از شیشه دانست که ویژگی‌های بارزی نیز دارد. از جمله این ویژگی‌ها می ‌توان به کنترل نور و رطوبت اشاره کرد. وجود یک بالکن گلخانه ای موجب می‌شود تا نور خورشید پس از عبور کردن از شیشه مورد نظر، مقداری از انرژی خود را از دست بدهد و موجب شود تا نور کافی به گیاهان و گل‌ها منتقل گردد.
از طرف دیگر ستون‌های مورد استفاده در چنین فضایی، لازم است حتما به اندازه کافی مستحکم باشند تا بتوانند وزن شیشه ‌ها را به راحتی تحمل نمایند و از طرف دیگر در برابر باد و دیگر شرایط جوی نیز به اندازه کافی از خود، مقاومت نشان دهند. در ساخت و طراحی این بالکن‌ های گلخانه ای باید از ضخامت‌های مختلف شیشه ‌های موجود استفاده کرد. در اجرای این طرح همچنین می ‌توان از انواع مختلف شیشه‌ های ریلی و شیشه تاشو نیز استفاده کرد.

انواع شیشه بالکن

احتمالا همانطور که تاکنون نیز حدس زده اید، انواع شیشه برای بالکن بسیار متنوع بوده و هرکدام از آن ها نیز برای شرایط و موقعیت های خاصی، مناسب هستند. به طور کلی، دسته بندی انواع شیشه مناسب برای بالکن به دو صورت انجام می پذیرد:

 1. انواع شیشه مناسب برای بالکن، بر اساس مدل

شیشه بالکن پنجره ای

شیشه پنجره بالکن نوعی از شیشه بالکن ثابت است که از نظر مقاومت شیشه با پنجره معمولی قابل مقایسه نیست و به علت نوع سکوریت شیشه آن بسیار مقاومت بالایی دارد، همچنین عایق مناسبی برای گرما، سرما و صدا محسوب می شود. قاب این شیشه ها اغلب از فولاد ضد زنگ و پی وی سی ساخته شده اند که به آن شیشه بالکن پی وی سی نیز می گویند، که پنل های شیشه ای را در جای خود نگه می دارند.

شیشه بالکن بدون قاب یا فریم لس

شیشه بالکن بدون فریم فاقد پایه هستند و در عوض با استفاده از یک کانال شیاردار در سطح کف، پنل های شیشه ای را پشتیبانی می کنند. این نوع شیشه ها جزء پرطرفدار ترین شیشه ها می باشند چرا که از قاب و اتصالات خبری نیست و دیدی شفاف و واضح را ارائه می دهند.

شیشه بالکن نرده ای

این نوع شیشه ها از مقاومت بالاتری برخوردار هستند و از سکوریت نشکن با میزان ضخامت بالاتر استفاده شده است. نرده در این نوع از شیشه ها به عنوان حفاظ شیشه بالکن عمل می کند.

شیشه بالکن ریلی یا کشویی

به دلیل استفاده از ریل در این مدل شما می توانید به راحتی در فصل های مختلف سال آن ها را باز و بسته کنید و هنگام باز شدن کامل پنل ها، فضای بسیار کمی را اشغال می کند.
برای اجرا و نصب پنجره بالکنی ریلی از ریل استفاده می‌شود. به علت مصالح و متریال به کار رفته در این ریل ها، نوع آن باید ضد زنگ باشد تا در برخورد با رطوبت موجود در محیط، کیفیت و مقاومت آن‌ها از بین نرود. هر چه یراق آلات مورد استفاده شده در ساخت شیشه ها از موادی باکیفیت تهیه و به خوبی نصب شده باشند، همان مقدار نیز مقاومت سازه و درب بالا خواهد رفت.

شیشه بالکن تاشو

این نوع شیشه ها نیز به شیشه بالکن جمع شو یا شیشه بالکن بازشو معروف هستند که یک توسعه حرفه ای در تمامی منازل می باشد و به اندازه هزینه و اهداف مورد نظر شما به صورت کوچک یا بزرگ ساخته می شوند. محدوده استفاده از این مدل شیشه ها به شدت متنوع است و در خیلی از مکان ها مانند دفاتر اداری، ساختمان های مسکونی، استخرها، آلاچیق ها، بالکن های کوچک و بزرگ قابل استفاده می شود. این مدل شیشه نیز در بین خریداران بسیار پرطرفدار می باشد.

۲٫ انواع شیشه برای بالکن از نظر جنس شیشه: برای انتخاب شیشه مناسب برای بالکن، تنها داشتن اطلاعات کافی در مورد نحوه نصب و مدل قرارگیری شیشه مناسب نیست. از اصلی ترین و مهم ترین جنس های شیشه که می توانید برای بالکن خود استفاده کنید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شیشه معمولی

شیشه سکوریت

همانطور که در دسته بندی بالاتر نیز اشاره ای داشتیم، این نوع شیشه برای بالکن دارای مقاومت بالاتر نسبت به شیشه های معمولی بوده و از آن بیشترین میزان استفاده می شود.

شیشه مات

برای افزایش حریم شخصی کاربرد دارد

شیشه دوجداره

برای جلوگیری از ورود سر و صدا به داخل و افزایش مقاومت، از این شیشه ها نیز استفاده می شود.

فرایند نصب شیشه بالکن

به طور کلی، فرایند نصب شیشه بالکن به این صورت انجام می گیرد:

 1. تماس با کارشناسان و انتخاب نوع شیشه بالکن مورد نظر
 2. بررسی قابلیت نصب و راه اندازی شیشه مورد نظر برای بالکن توسط نصاب
 3. ارائه قیمت پیشنهادی توسط نصاب
 4. تکمیل فرایند خرید شیشه ها و شروع فرایند نصب(بر اساس مدل درخواستی شما)
 5. اتمام فرایند نصب و انجام بررسی های نهایی توسط کارشناس
 6. بازرسی مشتری و اتمام فرایند

توجه داشته باشید که فرایند نصب هر یک از شیشه های بالکن با یکدیگر متفاوت بوده و هرچه این فرایند دشوار تر باشد، هزینه و دستمزد نصب آن نیز دشوار تر خواهد بود. به طور مثال، هزینه نصب شیشه بالکن ریلی یا کشویی از هزینه نصب شیشه بالکن های معمولی بیشتر است.

خرید شیشه بالکن

شما می‌ توانید با توجه به سلیقه و علاقه خود و دکوراسیون فضای داخلی از شیشه‌هایی با رنگ‌ های مختلف استفاده کنید. از این رو برای آن که بتوانید تلفیق خوبی از زیبایی و کیفیت را ایجاد کنید، بهتر است تا در خرید به رنگ و مقاومت شیشه ‌ها توجه کافی داشته باشید.
چه یک فضای کوچک، مثل یک بالکن ساده یا یک فضای بزرگ تر داشته باشید، با نصب این نوع از شیشه ها مطمئن می شوید که شما از آنچه در منزل و محیط پیرامون آن ارائه می‌ دهید، استفاده کامل کرده اید. زمانی که قصد دارید یک شیشه بالکنی نصب کنید، خیالتان راحت است که می دانید برای ماندگاری ساخته شده‌ اند. فروش شیشه بالکن در انواع و اقسام مختلف و جدیدترین شیشه بالکن در فروشگاه دکوپارت۱ صورت میگیرد.

قیمت شیشه بالکن

هزینه ساخت و نصب شیشه ‌های بالکنی به موارد مختلفی بستگی دارد. این موارد را می‌توان ابعاد، رنگ، ضخامت، اندازه و جنس شیشه و همچنین جنس و مقدار مصرفی ریل و یراق آلات عنوان کرد. دقت داشته باشید که بسیاری از متریال و یراق آن ، وارداتی هستند و با توجه به نوسانات نرخ ارز نمی ‌توان قیمت این نوع از شیشه ها را ثابت در نظر گرفت. شما می‌توانید برای استعلام قیمت، نصب و اجرای شیشه بالکن در تهران و شیشه بالکن ارزان خود با کارشناسان ما در دکوپارت۱ تماس بگیرید.

4.2/5 امتیاز

4 دیدگاه در “شیشه بالکن

 1. خداداد گفت:

  سلام شما برای شهرستان هم پروژه میگیرید؟

  1. Admin گفت:

   سلام،بله خدمات ما شامل تمامی نقاط ایران میشود

 2. اکبر زاده گفت:

  قیمت شیشه بالکن برایی فضای ۱۵۰×۵۰ چه مقدار میشه؟

  1. Admin گفت:

   سلام دوست عزیز لطفا برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره با پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *