مقالات

ویژگی پارتیشن های اداری چیست

ویژگی پارتیشن های اداری

یک فضای اداری را تصور کنید که در آن، همه کارمندان در کنار یکدیگر بوده و بخواهند بدون هیچ سازمان دهی و یا نظمی به انجام وظایف خود بپردازند. و یا اینکه تصور کنید که ده ها کارمند در یک جا جمع شده و برای رسیدگی به موضوعی با یکدیگر صحبت کنند. طبیعتا همه ما، چه به عنوان یک ارباب رجوع، و چه به عنوان یک کارفرما، نمی توانیم این امر را بپذیریم چرا که بدون وجود یک بخش بندی و سازمان دهی مناسب در محل کار افراد، میزان بازدهی شرکت پایین آمده و ضررهای مالی بسیاری را به شرکت وارد می کند.

برای جلوگیری از این هرج و مرج، پارتیشن های اداری یکی از عناصر ضروری در بسیاری از محیط های کاری مدرن هستند. آنها با ارائه راهی برای جدا کردن مناطق کاری، ایجاد حریم خصوصی و تعریف فضا، توانسته اند مشتریان زیادی را به سمت خود جلب کنند. با وجود طیف گسترده ای از گزینه های موجود، پارتیشن های اداری را می توان متناسب با هر فضای کاری، از دفاتر بزرگ با پلان باز گرفته تا اتاقک های کوچک، طراحی و اجرا کرد.

اگر شما نیز قصد خرید یا کسب دانش بیشتر در مورد پارتیشن های اداری را دارید، پیشنهاد می کنیم در این مقاله از وب سایت دکوپارت۱ با ما همراه باشید تا به بررسی انواع و ویژگی های پارتیشن های اداری بپردازیم.

پارتیشن اداری چیست

به طور کلی، به هر نوع دیواری که بتواند فضای یک اتاق اداره را به بخش های مختلفی تقسیم بندی کند، پارتیشن اداری می گویند. این پارتیشن ها، با انجام یک تقسیم کامل و حرفه ای، هم به تمامی بخش های یک فضا کارایی مشخصی داده، و هم باعث افزایش کارایی و عملکرد کارکنان می شوند.

در پاسخ به این سوال که پارتیشن های اداری چه ویژگی هایی دارند، می توان گفت که از مهم ترین ویژگی های پارتیشن های اداری شامل موارد زیر است:

 • تقسیم بندی بخش های مختلف فضا
 • وجود تنوع در جنس
 • متنوع در طراحی و مدل پارتیشن اداری
 • متنوع در اندازه

پارتیشن های اداری چه مزایایی دارند

پارتیشن های اداری یک راه عالی برای تقسیم فضای کاری و ایجاد یک محیط سازمان یافته تر و کارآمدتر هستند. در اینجا به بررسی چند مورد از مزایای پارتیشن اداری می پردازیم:

بهبود حریم خصوصی:

پارتیشن‌های اداری حریم خصوصی را برای کارمندان فراهم می‌کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهند بدون حواس‌پرتی از سایر افراد در دفتر، روی کار خود تمرکز کنند.

افزایش بهره وری:

با ایجاد مناطق مجزا برای وظایف مختلف، پارتیشن های اداری می توانند به افزایش بهره وری کمک کنند و به کارمندان اجازه می دهند در یک زمان روی یک کار تمرکز کنند بدون اینکه حواسشان به سایر فعالیت ها در دفتر پرت شود.

همکاری پیشرفته:

از پارتیشن های اداری نیز می توان برای ایجاد فضاهای مشارکتی استفاده کرد که در آن تیم ها بتوانند به طور مؤثرتری با هم همکاری کنند.

صرفه جویی در هزینه:

نصب پارتیشن های اداری اغلب بسیار ارزان تر از ساخت دیوارهای دائمی است و آنها را به یک انتخاب اقتصادی برای مشاغلی تبدیل می کند که به دنبال صرفه جویی در هزینه های ساخت و ساز هستند.

مطالعه :  شیشه لاکوبل چیست

جذابیت زیبایی:

پارتیشن‌های اداری در سبک‌ها و رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شوند، بنابراین می‌توان از آنها برای ایجاد یک فضای کاری جذاب استفاده کرد که نشان‌دهنده برند و ارزش‌های شرکت شما باشد و در عین حال تمام مزایای ذکر شده در بالا را ارائه دهد.

انواع پارتیشن اداری

بر اساس جنس مواد اصلی بکار رفته در پارتیشن ها، آن ها را می توان به سه دسته اصلی زیر تقسیم بندی کرد:

پارتیشن شیشه ای :

یکی از بهترین و کاربردی ترین نوع پارتیشن ها، پارتیشن های شیشه ای هستند. این پارتیشن ها با داشتن مقاومت نسبی مناسب و اجازه دادن عبور نور از آن ها، گزینه مناسبی برای بسیاری از فضاها هستند. همچنین، تنوع این پارتیشن ها بسیار زیاد بوده و دست شما را در این موضوع کاملا باز می گذارد:

 • پارتیشن شیشه سکوریت
 • پارتیشن شیشه ای مات
 • پارتیشن شیشه ای پانلی
 • پارتیشن شیشه ای شطرنجی
 • پارتیشن شیشه ای دوجداره
 • و …

پارتیشن فلزی:

نوعی از پارتیشن بوده که میزان مقاومت بسیار بالایی داشته و در برابر هرگونه ضربه و یا آسیب مقاوم است. از این پارتیشن ها معمولا در فضای کارخانه ها و یا ادارت خاص استفاده می شود. اگر قصد خرید این مدل از پارتیشن ها را دارید، حتما مراقب زنگ نزدن و یا فرسوده نشدن آن ها باشید چرا که حساسیت بالایی نسبت به رطوبت دارند.

پارتیشن چوبی:

نوعی دیگر از پارتیشن های پرکاربرد، پارتیشن های چوبی هستند. این پارتیشن ها نسبت به فلز مقاومت کمتری دارند، ولی در عوض زیبایی بیشتری داشته و مقرون به صرفه تر هستند. همچنین این پارتیشن ها، دارای تنوع زیادی در رنگ و نوع چوب بکار رفته هستند.

ویژگی بهترین پارتیشن اداری چیست

این که از میان این پارتیشن ها کدام مورد را انتخاب کنید، کاملا بستگی به هدف شما از بخش بندی فضا، و مدل کسب و کار شما دارد. بنابراین نمی توان یک مورد پارتیشن را به عنوان بهترین پارتیشن اداری معرفی کرد.

از مهم ترین ویژگی های بهترین پارتیشن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت بالا
 • حفظ حریم خصوصی
 • ضد آب بودن
 • عایق صدا و گرما

همچنین، به طور کلی می توان گفت که میزان محبوبیت و میزان فروش پارتیشن های اداری شیشه ای بیشتر از سایر پارتیشن ها است.

مراحل اجرای پارتیشن اداری

با این که هر نوع پارتیشنی دارای ویژگی های خاص خودش است، اما به طور کلی مراحل اجزای پارتیشن ها به صورت زیر است:

ثبت سفارش:

شما می توانید با ورود به بخش تماس با ما در وبسایت دکوپارت۱، با مشاوران ما تماس گرفته و درخواست سفارش کنید.

اندازه گیری:

بعد از ثبت سفارش، یک نصاب پارتیشن اداری متخصص به محل مورد نظر شما آمده و اندازه گیری های لازم را انجام می دهد.

اعلام قیمت حدودی:

حال که بررسی به طور کلی انجام شد، نصاب پارتیشن اداری یک قیمت حدودی در مورد نحوه نصب پارتیشن به شما می دهد تا منطقی تر تصمیم خود را بگیرید.

نصب پارتیشن:

بعد از آن که تصمیم خود را گرفتید، نوبت به نصب پارتیشن ها می رسد. با توجه به مدل پارتیشن شما، مواد اولیه مورد نیاز تهیه شده و سپس نصاب شروع به حمل مواد اولیه به داخل فضا و سپس نصب پارتیشن می کند. بسته به اندازه فضای شماف احتمال استفاده از تعداد نصاب های بیشتر وجود دارد.

و تمام!

جمع بندی

پارتیشن های اداری راهی مناسب و سریع برای تقسیم فضا های کاری به شمار میروند. در این مقاله از وب سایت دکوپارت۱، به بررسی همه چیز در مورد پارتیشن های اداری و ویژگی های آنان پرداختیم.

5/5 امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید