مقالات

آشنایی با کفپوش شیشه ای و انواع آن

آشنایی با کفپوش شیشه ای و انواع آن

استفاده از عناصر شیشه ای در دکوراسیون ساختمان ها، طرح های جذاب و خیره کننده ای ایجاد می کند. در معماری ایرانی از دیرباز برای تزئین خانه ها از شیشه های رنگی بهره می برند. امروزه در طراحی ساختمان ها تجهیزات شیشه ای متعددی به وجود آمده اند. تجهیزاتی که به کاری گیری آن ها در صنعت ساختمانی سبب خلق جلوه های زیبایی شده است. کفپوش شیشه ای یکی از جذاب ترین عناصر شیشه ای است که شما می توانید از آن در طراحی فضای داخلی ساختمان خود استفاده کنید. در ادامه این مقاله از وب سایت دکوپارت۱ به بررسی کفپوش های شیشه ای می پردازیم.

کفپوش شیشه ‌ای چیست

کف پوش شیشه ای نوعی کفپوش است که به جای استفاده از چوب، فلز، کاشی یا دیگر متریال متداول از شیشه ساخته شده است. کفپوش های شیشه ای گزینه های لوکس و مدرنی هستند که افراد در طراحی و بازسازی ساختمان خود می توانند با استفاده از آن، جلوه خاص و متمایزی ایجاد کنند.

این کفپوش ها از شیشه های چند لایه ساخته می شوند و در چارچوب های آلومینیومی قرار می گیرند. ایمنی و مقاومت این کفپوش ها بالا است و شما می توانید با خیال راحت از آن ها استفاده کنید. جنس شیشه ها نیز اغلب از جنس شیشه های لمینت یا شیشه سکوریت (از این نوع شیشه در پارتیشن شیشه ای نیز استفاده می شود) است. همچنین سطح کفپوش های شیشه ای پرداخت داده شده است و شیشه ها به هیچ وجه لیز و ناامن نیستند.

کفش پوش های شیشه ای در قالب های مختلفی ساخته می شوند و با توجه به آماده بودنشان، فرایند نصب پیچیده ای ندارند و به سادگی نصب می شوند.

کاربرد کفپوش شیشه ای

کفپوش های شیشه ای در اندازه ها و طرح های مختلفی تولید می شوند و می توان از آن ها به عنوان یک عنصر جذاب در طراحی فضاهای مختلفی استفاده کرد. از جمله کاربردهای کفپوش های شیشه ‌ای می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. استفاده در منازل مسکونی : از کفپوش شیشه ای منزل می توان در سالن ها، فضاهای ورودی و کف بالکن ها به عنوان یک عنصر دکوراتیو بهره گرفت.
  2. استفاده در ساختمان های اداری و تجاری : در هتل ها، رستوران ها، دفاتر تجاری و اداری مختلف می توان از کفپوش های شیشه ای برای افزایش جذابیت محیط استفاده کرد.
  3. استفاده در فضاهایی که به جلوه های ویژه ای نیاز دارند : در کنفرانس روم ها، تالارها و دیگر فضاهایی که نیاز به جلوه های خاصی دارند می توان از کف پوش شیشه ای برای انتقال بهتر نور و ایجاد طرح ها جذاب بهره گرفت.
مطالعه :  پارتیشن آشپزخانه

انواع کفپوش شیشه ای

کفپوش های شیشه ای برای پاسخ به نیازهای گسترده طرفداران خود در انواع مختلفی تولید می شوند که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد.

کف پوش های شیشه ای رنگی و مات

اگر دوست دارید از شیشه های مات، رنگی یا شیشه هایی با طرح خاص در منزل خود استفاده کنید می توانید کف پوش های رنگی شیشه ای را انتخاب کنید. این کفپوش ها که از جنس شیشه های سکوریت هستند در رنگ ها و طرح های متنوع تولید می شوند.

کف پوش شیشه ای کریستال

شیشه های سکوریت در دسته شیشه فلوت، سوپر کلیر و کریستال تولید می شوند. کف پوش های کریستالی بیشترین میزان شفافیت را در میان انواع مختلف کفپوش های شیشه ای دارند و در ضخامت های مختلف تا ۲۰ میلی متر تولید می شوند. اگر دوست دارید کفپوش شفافی داشته باشید، انتخاب کفپوش کریستالی بهترین گزینه پیش روی شما است.

کفپوش شیشه ای سه بعدی

یکی از جذاب ترین مدل های کفپوش‌شیشه ای، کفپوش های  شیشه ‌ای سه بعدی هستند. می توانید طرح سه بعدی دلخواه خود را بر روی شیشه چاپ کنید و از آن به عنوان کفپوش استفاده کنید.

کفپوش های شیشه ای حکاکی شده

می توان با استفاده از دستگاه های مدرن بر روی شیشه ها، طرح های مختلفی را حکاکی یا اینگریونیگ کرد. شما می توانید طرح دلخواه خود رو بر روی شیشه کفپوش حکاکی کنید.

مزایای استفاده از کفپوش  شیشه ‌ای

خرید کفپوش شیشه ای و نصب آن در ساختمان مزایای زیر را به همراه دارد.

  1. طرح نورانی، جذاب و زیبا : نصب کفپوش شیشه ای ظرافت و زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی ساختمان می بخشد و در نوردهی فضا موثر است چرا که پنل های شیشه ای نور را از خود عبور می دهند و در فضا پخش می کنند.
  2. تمیزی آسان : هر زمان که شیشه ها کثیف شوند و لکه بگیرند می توان آن ها را به راحتی تمیز کرد.
  3. مقاومت بالا : این شیشه ها چندلایه بسیار مقاوم اند و تحمل فشار و ضربه بالایی دارند.

جمع بندی

با طراحی و استفاده درست از کفپوش های شیشه ای می توان جلوه ای مدرن، شفاف و منحصر به فرد ایجاد کرد و زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی را ارتقا داد (به عنوان مثال استفاده از این کفپوش ها به همراه پارتیشن شیشه ای فریم لس، جلوه ای خاص به فضا می دهد). البته قیمت کفپوش شیشه ای به نسبت دیگر کفپوش ها بیشتر است و استفاده آن ها در ساختمان های لوکس و گران قیمت محبوبیت بیشتری دارد. محل نصب کفپوش، متراژ مورد نظر و نوع شیشه از جمله مهم ترین فاکتورهایی هستند که در هنگام خرید کف پوش شیشه ای بایستی به آن ها توجه کنید.

5/5 امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید