پارتیشن شیشه ای

مشاوره و طراحی رایگان

۰۹۳۸۵۴۴۸۹۷۴

پارتیشن‌ ها و جداکننده‌ های اتاق، گزینه‌ ای مدرن و کارآمد برای تقسیم فضا در خانه یا محل کار هستند. این محصولات، چه برای حفظ حریم خصوصی و چه برای ایجاد فضا های مجزا، گزینه‌ای ایده‌ آل هستند. در ادامه، به بررسی ویژگی‌ ها و کاربرد های دیوار های پارتیشن شیشه‌ ای در محیط‌ های خانگی و حرفه‌ ای می‌ پردازیم.

پارتیشن شیشه ای تک جداره یا پارتیشن شیشه ای فریم لس

به طور معمول در پیاده سازی این نوع پارتیشن ها از یک لایه شیشه بدون فریم استفاده می شود، بنابراین به پارتیشن شیشه ای، پارتیشن شیشه ای تک جداره یا پارتیشن شیشه ای فریم لس نیز گفته می شود. در واقع هر سه نام به یک ساختار و محصول اشاره دارند.

پارتیشن شیشه ای تقسیم کننده فضا

این روزها با افزایش هزینه های ساخت و ساز و بازسازی ملک، پارتیشن بندی شیشه ای تبدیل به یکی از راه حل های پرتقاضا برای جدا کردن فضا و ایجاد حریم خصوصی شده است. با پارتیشن بندی شیشه ای برای تقسیم فضا می توان از مزایای دیوارهای شیشه ای اعم از ایجاد حریم خصوصی در فضای مدنظر، نور مناسب و حفظ ارتباط بین افراد برخوردار شد.

نصب پارتیشن شیشه ای

به صورت کلی و خیلی ساده می توان گفت که نحوه نصب پارتیشن شیشه ای به این صورت است که اندازه مناسب شیشه توسط متخصصین برش داده شده و سپس در مکان مد نظر شما نصب می شود. برای اجرای پارتیشن شیشه ای (اجرا پارتیشن شیشه ای تک جداره یا همان اجرا پارتیشن شیشه ای فریم لس)، پنل های شیشه ای را می توان با استفاده از کانال U یا گیره به سطوح مختلف موجود مانند کف، سقف، دیوار و … متصل کرد. چیدمان پارتیشن ها را می توان با توجه به ابعاد پنل، تعداد پنل ها، زوایای برخورد پنل ها با یکدیگر و دیوارهای موجود و استفاده از درهای شیشه ای یا ورودی های باز سفارشی کرد.

نصب پارتیشن شیشه ای - مجموعه دکوپارت1

در ادامه مراحل نصب پارتیشن شیشه ای را به صورت کامل توضیح می دهیم. برای نصب پارتیشن شیشه ای، مراحل زیر را باید طی کرد:

مرحله اول – اندازه گیری و طراحی : در این مرحله، باید اندازه های دقیق فضای مورد نظر برای نصب پارتیشن شیشه ای اندازه گیری شود. همچنین، باید طرح پارتیشن شیشه ای نیز انتخاب و طراحی (در صورت نیاز به طراحی) شود.

مطالعه :  هندریل

مرحله دوم- آماده سازی سطح زیرین : سطح زیرین محل نصب پارتیشن شیشه ای باید کاملاً صاف و تمیز باشد. همچنین، باید از وجود هرگونه ترک یا آسیب در سطح زیرین اطمینان حاصل شود.

مرحله سوم – نصب زیرسازی: زیرسازی پارتیشن شیشه ای معمولاً از جنس آلومینیوم ساخته می شود. زیرسازی باید به طور محکم و بادوام به سطح زیرین متصل شود.

مرحله چهارم – نصب شیشه : شیشه های پارتیشن شیشه ای باید به طور دقیق در محل خود قرار گیرند. همچنین، باید از محکم بودن اتصال شیشه ها به زیرسازی اطمینان حاصل شود.

مرحله پنجم – نصب یراق آلات: یراق آلات پارتیشن شیشه ای معمولاً شامل دستگیره، لولا و قفل می شود. یراق آلات باید به طور مناسب به شیشه ها و زیرسازی متصل شوند.

نصب پارتیشن شیشه ای کار نسبتاً ساده ای است، اما برای انجام صحیح آن، باید از مهارت و تجربه کافی برخوردار بود. بنابراین، بهتر است این کار را به نصابان حرفه ای دکوپارت۱ بسپارید.

مزایای نصب پارتیشن شیشه ای

نصب پارتیشن شیشه ای - دکوپارت1
 • پارتیشن های شیشه ای را می توان به سرعت توسط متخصصان شیشه نصب کرد.بنابراین دیگر هیچ انتظاری برای سفت شدن دیوار یا خشک شدن رنگ وجود ندارد.کار با شیشه، از آشفتگی ناشی از سنباده زدن دیوارهای خشک جلوگیری می کند.
 • دیوارهای شیشه ای می توانند مات یا شفاف باشند که به شما انعطاف پذیری بیشتر و گزینه های طراحی بیشتری می دهد.
 • اگر نیازهای شما تغییر کند، جداکننده‌ های شیشه‌ای را می‌توان با سهولت بسیار بیشتر از دیوارهای معمولی جدا کرد یا حتی شاید به اتاق دیگری منتقل کرد.
 • دیوارهای شیشه ای به فضای شما ظرافت مدرنی می بخشد که با دیوارهای معمولی قابل مقایسه نیست.شیشه لکه یا بو را جذب نمی کند و به راحتی ضدعفونی می شود.
 • نکته اصلی این است که شیشه به شما امکان می دهد فضاها را به شیوه ای شیک از طریق فرآیندی سریع تر و آسان تر تقسیم کنید.

محاسبه گر آنلاین قیمت پارتیشن شیشه ای

قیمت نهایی (تومان) :

-

کاربرد های پارتیشن شیشه ای

به طور کلی از پارتیشن های شیشه ای در محیط های اداری (تجاری) و منازل استفاده می شود. در ادامه به بررسی کاربرد این دیوار های شیشه ای در هر کدام از این دو مکان می پردازیم.

پارتیشن شیشه ای فضای زندگی

به پارتیشن هایی که در داخل منازل و خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد، پارتیشن شیشه ای فضای زندگی گفته می شود. انواع پارتیشن های شیشه ای فضای زندگی عبارتند از:

 1. پارتیشن های شیشه ای حمام
 2. پارتیشن های شیشه ای استخر
 3. پارتیشن های شیشه ای اتاق
 4. پارتیشن های شیشه ای اتاق خواب
 5. پارتیشن های شیشه ای سرویس های بهداشتی
 6. پارتیشن های شیشه ای بالکن

ناگفته نماند که پارتیشن شیشه ای منزل، دارای طرح بندی و انواع مختلفی است که می توانید برای کسب راهنمایی دقیق با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

پارتیشن شیشه ای در خانه - دکوپارت1

پارتیشن شیشه ای اداری

سیستم های دیوار شیشه ای برای دادن فضای کاری شخصی به کارکنان ایده آل هستند. به همین منظور یکی از مهترین کاربرد های این پارتیشن ها در محیط های اداری میباشد. از جمله مزایای پارتیشن اداری شیشه ای عبارتند از:

 1. کارکنان دارای فضای اختصاصی برای خود هستند.همانطور که کارکنان فضای اختصاصی خود را دارند، سرپرست به راحتی می تواند به واسطه استفاده از دیوایدر شیشه ای بر پیشرفت و فعالیت های روزانه کارکنان نظارت داشته باشد.
 2. اتاق‌ های کنفرانس، جلسه و دفاتر را می‌توان از طریق نصب پنل‌های شیشه‌ای از فضاهای بزرگتر به راحتی جدا کرد.
 3. دیوارهای شیشه ای، با تغییر دکوراسیون اداری و طرح های رنگی مطابقت دارند.
 4. اگر نیازهای کسب و کار شما با گذشت زمان تغییر کند، می‌توان این تقسیم ‌کننده‌ها را حذف یا جا به ‌جا کرد.
 5. هزینه پارتیشن شیشه ای به نسبت دیوارهای سنتی بسیار کمتر می باشد.

انواع پارتیشن شیشه ای

دیوایدر شیشه ای، پنل شیشه ای جداکننده فضا و دیوار تقسیم کننده فضا، همگی نام دیگر پارتیشن شیشه ای است. پس این نام های دیگر آن نباید با انواع آن اشتباه گرفته شوند! پارتیشن های شیشه ای بر اساس موارد مختلفی مانند نوع فریم، نوع شیشه و نحوه باز و بسته شدن به انواع مختلفی تقسیم می شوند. که در ادامه موارد مربوط به هر دسته از این پنل های شیشه ای تقسیم فضا را شرح می دهیم.

انواع پارتیشن بر اساس نوع فریم

پارتیشن شیشه ای فریم دار

پارتیشن های شیشه ای فریم دار، نوعی از پارتیشن بوده که در آن پانل های شیشه ای مجزا  توسط یک یا چندین فریم(قاب) در جای خود نگه داشته می شوند. این قاب می تواند از مواد مختلفی از جمله چوب، فلز یا حتی پلاستیک ساخته شود. پارتیشن های شیشه ای قاب دار قدیمی تر از پارتیشن های شیشه ای بدون فریم هستند و می توان از آن ها برای ایجاد ظاهری کلاسیک و سنتی استفاده کرد و این نوع پارتیشن های شیشه ای اغلب در خانه ها و فروشگاه های خرده فروشی استفاده می شود.

پارتیشن شیشه ای فریم لس

پارتیشن شیشه ای فریم لس - دکوپارت1

پارتیشن های شیشه ای فریم لس از پانل های شیشه ای مجزا تشکیل شده اند که توسط گیره ها یا چسب به هم متصل می شوند. آن ها ظاهری زیبا و مدرن داشته و برای ایجاد فضایی مدرن بسیار ایده آل هستند. پارتیشن شیشه ای فریم لس اغلب در دفاتر و ادارات، ایجاد اتاق جلسات و یا فضایی خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. این دسته از پارتیشن های شیشه ای گاهی در خانه ها، برای ایجاد فضایی همچون دفتر کار یا اتاق بازی نیز کاربرد دارند.

انواع پارتیشن بر اساس بر اساس نوع شیشه

پارتیشن شیشه ای تک جداره

پارتیشن شیشه ای تک جداره یکی از انواع پارتیشن های شیشه ای است که از یک لایه شیشه تشکیل شده است (در واقع همان پارتیشن شیشه ای معمولی است که به آن پارتیشن شیشه ای تک جداره نیز گفته میشود). این نوع پارتیشن ها نسبت به پارتیشن های شیشه ای دوجداره از ضخامت و وزن کمتری برخوردار هستند و به همین دلیل برای فضاهای کوچک و کم نور مناسب تر می باشند.

پارتیشن شیشه ای تک جداره - مجموعه دکوپارت1

لازم به ذکر است که این پارتیشن ها نیز انواع مختلفی دارند. انواع پارتیشن شیشه ای تک جداره عبارتند از : پارتیشن شیشه ای تک جداره فریم لس و پارتیشن شیشه ای تک جداره فریم دار.

پارتیشن شیشه ای دو جداره

پارتیشن شیشه ای دوجداره - دکوپارت1

پارتیشن شیشه ای دو جداره یکی از انواع پارتیشن های شیشه ای است که از دو لایه شیشه تشکیل شده است. این نوع پارتیشن ها نسبت به پارتیشن های شیشه ای تک جداره از ضخامت و وزن بیشتری برخوردار هستند و به همین دلیل برای فضاهای بزرگ و پر رفت و آمد مناسب تر می باشند.

پارتیشن های شیشه ای هوشمند

پارتیشن شیشه ای هوشمند نوعی پارتیشن است که از شیشه های هوشمند استفاده می کند. شیشه های هوشمند شیشه هایی هستند که می توانند به صورت الکترونیکی از حالت شفاف به حالت مات یا برعکس تغییر حالت دهند. این ویژگی باعث می شود که پارتیشن شیشه ای هوشمند مزایای مختلفی نسبت به پارتیشن های شیشه ای معمولی داشته باشد.

پارتیشن شیشه ای مات

پارتیشن های شیشه ای مات از شیشه هایی تشکیل شده اند که به صورت کامل مات و یا بر روی آن ها حکاکی شده است تا سطحی مات ایجاد کنند. پارتیشن های شیشه ای مات می توانند برای ایجاد حریم خصوصی یا جلوگیری از ورود نور به داخل فضا استفاده شوند. اگر به دنبال ایجاد فضایی خصوصی در درون اداره یا خانه هستید، بدون شک پیشنهاد ما به شما، پارتیشن های شیشه ای مات است.

پارتیشن های شیشه ای ضد حریق

پارتیشن شیشه ای ضد حریق - دکوپارت1

پارتیشن شیشه ای ضد حریق نوعی پارتیشن شیشه ای است که در برابر آتش مقاوم است. این نوع پارتیشن ها از مواد و متریالی ساخته می شوند که در برابر حرارت و شعله های آتش مقاومت بالایی دارند. پارتیشن شیشه ای ضد حریق برای جلوگیری از گسترش آتش در ساختمان ها و حفظ ایمنی افراد استفاده می شود.

انواع پارتیشن بر اساس جابجایی

پارتیشن شیشه ای ثابت

پارتیشن شیشه ای ثابت - مجموعه دکوپارت1

پارتیشن شیشه ای ثابت یکی از انواع پارتیشن شیشه ای است که به صورت ثابت در محل نصب می شود و امکان جابه جایی آن وجود ندارد. این نوع پارتیشن ها از شیشه های سکوریت با ضخامت های مختلف ساخته می شوند و به دو صورت فریم دار و فریم لس موجود هستند.

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک یکی از انواع پارتیشن است که قابلیت حرکت و جابه جایی دارد. این نوع پارتیشن ها بر خلاف پارتیشن های شیشه ای ثابت، امکان تغییر اندازه و شکل فضا را فراهم می کنند.

ضخامت پارتیشن شیشه ای

جداکننده های اتاق - دکوپارت1

حالا شاید برایتان سوال باشد که ضخامت این شیشه چقدر است؟ این شیشه ها اغلب با ضخامت های متنوعی عرضه می شوند. در رابطه با ضخامت شیشه های سکوریت مورد استفاده در پاریشن ها، این موضوع قابل بیان می باشد که با زیادتر شدن ضخامت شیشه، مقاومت در مقابل ضربه و تحمل فشار نیز بیشتر می شود. این شیشه ها با ضخامت های مختلف، می توانند کاربردهای مختلفی نیز داشته باشند. این ضخامت در اکثر مواقع بین ۴ تا ۲۰ میلی متر است.

قیمت پارتیشن شیشه ای

تعرفه پارتیشن شیشه ای بر اساس انتخاب نوع پارتیشن شیشه ای، ضخامت شیشه و مساحت آن می تواند متفاوت باشد. از این رو ارائه قیمت دقیق برای هر یک از انواع دیوار جدا کننده شیشه ای دشوار است. پارتیشن شیشه ای ارزان با بهترین کیفیت در دکوپارت۱ موجود می باشد. در صورت تمایل می توانید با استفاده از ابزار اختصاصی ما در قسمت بالا، قیمت حدودی انواع دیوار شیشه ای را بدست آورید. همچنین برای اطلاع از لیست کامل و بروز قیمت ها با کارشناسان فروش ما در دکوپارت۱ در تماس باشید.

خرید پارتیشن شیشه ای

نصب و فروش پارتیشن شیشه ای، فرآیندی تخصصی است که نیازمند دانش و تجربه کافی می باشد برای اجرا پارتیشن شیشه ای، باید نیاز های مشتری مانند متراژ فضای مورد نظر، بودجه، نوع کاربری فضای مورد نظر و سلیقه مشتری به طور دقیق شناسایی شود. پس از شناسایی نیازهای مشتری، باید طراحی پارتیشن انجام شود. شما عزیزان می توانید برای خرید انواع پارتیشن شیشه ای با واحد فروش در دکوپارت۱ تماس بگیرید.

قیمت دیوار شیشه ای

وقتی صحبت از قیمت دیوار شیشه ای ساختمان می شود، توجه به این نکته ضروری است که محصولات متنوعی از نظر نوع، ضخامت و مساحت موجود بوده و هرکدام از آن ها نیز دارای ویژگی های خاصی هستند. با توجه به این تنوع در پارتیشن بندی شیشه ای، ارائه قیمت دیوار جداکننده شیشه ای به صورت دقیق برای تمام مدلهای آن دشوار است. به طور مثال، در دیوار شیشه ای سکوریت، به دلیل استفاده از شیشه مقاوم تر نسبت به پارتیشن عادی، قیمت آن نیز بیشتر است.
اگر علاقه مند به دانستن شرایط اجرای پارتیشن شیشه ای و یا قیمت پارتیشن های شیشه ای خاص هستید، توصیه می کنیم مستقیماً با ما تماس بگیرید. مجموعه دکوپارت۱، آمادگی فروش دیوار شیشه ای و ارسال (اجرا و نصب) آن به تمامی نقاط مختلف را دارد.

خرید دیوار شیشه ای

اگر شما نیز در مورد خرید پارتیشن شیشه ای دیوار دو به شک هستید و نمی دانید که کدام مورد از پارتیشن های شیشه ای برای شما مناسب هستند، پیشنهاد می کنیم با کارشناسان ما در مجموعه دکوپارت ۱ در تماس باشید.

تیم کارشناسان ما می توانند در انتخاب سبک و مدل های مناسب برای برآوردن نیازهای خاص شما راهنمایی کنند. ما همچنین می توانیم توصیه هایی در مورد نصب و نگهداری پارتیشن شیشه ای به شما ارائه دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که پارتیشن های شما در طول زمان دچار مشکل نشوند.

مرکز فروش پارتیشن شیشه ای در تهران

به لطف تقاضای زیاد مشتریان، مرکز فروش و اجرای پارتیشن بندی شیشه ای در ایران بسیار است، اما اگر به دنبال بهترین مرکز اجرای پارتیشن بندی شیشه ای و فروش پارتیشن تمام شیشه در تهران هستید، پیشنهاد می کنیم با مشاوران ما در مجموعه دکوپارت۱ تماس حاص فرمایید.

4.8/5 امتیاز
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button