خدمات

پنجره گیوتینی

پنجره گیوتینی - دکوپارت1

پنجره پانوراما

پنجره های گیوتینی که با نام پنجره های برقی گیوتینی و شیشه پانوراما هم شناخته می شوند با وجود نام عجیبش هیچ خطری برای ساکنان ندارد. اشاره به گیوتین از این واقعیت ناشی می شود که این نوع پنجره دارای طرح بازشو بسیار شبیه به گیوتین است.

از آن جایی که این پنجره ها در ابعاد بزرگ با شیشه های بزرگ و با دید بسیار وسیع ساخته می شود و در واقع دید پانوراما ایجاد می کنند، با نام پنجره پانارومایی یا پانورامایی هم شناخته می شوند. در این مدل پنجره به حداکثر فضای بازشو دست خواهید یافت و می توانید کل پنجره دوجداره خود را باز کنید. 

پنجره گیوتینی

ابعاد پنجره گیوتینی

پنجره گیوتینی یا پانارومایی تا ارتفاع ۳ متر و عرض ۴ متر تولید می شود . قابلیت استفاده از شیشه های متحرک گیوتینی  تک جداره ۸ یا ۱۰ میل و یا شیشه دوجداره وجود دارد.

البته به علت حجم و اندازه زیاد شیشه گیوتینی در این نوع پنجره می بایست در آن شیشه تک و یا دوجداره به صورت کامل سکوریت گردند.

ساختار و عملکرد پنجره گیوتینی

در پنجره پانوراما یا گیوتینی همانند دیگر انواع پنجره ها از یراق آلات ، پروفیل ها ، و شیشه استفاده شده که بیشترین بخش دیداری را شیشه ها تشکیل می دهند.

شیشه پانوراما از ۲ تیغه شیشه ای مجزا تشکیل شده است که به صورت عمود به بالا و یا پایین حرکت می کند.
شیشه های به کار رفته در پنجره پانوراما از جنس شیشه سکوریت هستند که در برابر ضربه و شوک مقاوم هستند.البته باید اشاره کرد که مکانیزم پنجره گیوتین یا پانورامایی برقی است و به وسیله ریموت باز و بسته خواهد شد.

شیوه باز شدن این پنجره ها به این صورت است که ورق بالایی پنجره های متحرک گیوتینی ثابت است اما ورق پایینی به صورت عمودی بالا و پایین می رود و پنجره را باز و بسته می کند. برای باز نگه داشتن آن از قلاب یا پروانه برای تحمل وزن پنجره استفاده می شود.

تفاوت بزرگ پنجره گیوتینی با پنجره های کشویی در ابعاد این پنجره هاست که بسیار بزرگتر است و دیدی سراسری دارد، بنابراین امکان بالا بردن آن با دست وجود ندارد و نیاز به نیروی برق است.

مزایای پنجره گیوتینی

  • پنجره گیوتینی یا پنجره پانورمایی هم از نظر موادی که برای ساخت آن استفاده می شود و هم از نظر رنگ ها، اندازه ها بسیار متنوع است. همه کاره بودن پنجره شیشه گیوتینی به این معنی است کاربرد های زیادی دارد و آن را می توان در هر پروژه (مسکونی یا تجاری) و در هر محیطی، از حمام گرفته تا اتاق خواب، اتاق نشیمن و آشپزخانه استفاده کرد. در حال حاضر پنجره گیوتینی به عنوان جداکننده اتاق نیز فضایی پیدا کرده است که بین اتاق ها نصب می شود.

 

  • پنجره گیوتینی هرگز از مد نمی افتد و سازگاری زیادی با آب و هوا نشان می دهند. اگر قصد شما ایجاد فضاهای مدرن است، پس ارزش آن را دارد که روی مدل های بازطراحی شده پنجره های گیوتینی مانند آنهایی که از فولاد و آلومینیوم ساخته شده اند، سرمایه گذاری کنید.

 

  • یکی از بزرگترین مزیت های پنجره گیوتینی افزایش نور طبیعی است که باز شدن وسیع آن این قابلیت را می دهد تا اتاق ها را به زیبایی با نور طبیعی زیاد پر کند.

 

  • اگر نور باشد، تهویه نیز وجود دارد. پنجره گیوتینی با تهویه بالا کمک به گردش هوای داخل میکنند و محیط را تازه و مطبوع می کند.

 

  • دیگر کاربرد پنجره پانوراما که باید به آن اشاره کرد قابلیت آن در صرفه جویی فضای داخلی است. به این دلیل است که پنجره به صورت عمودی در یک حرکت رو به پایین باز می شود، یعنی مانند پنجره هایی که دارای قسمت های باز شونده هستند، روی دیوار همپوشانی ندارد.

 

معایب پنجره متحرک گیوتینی

تنها ایراد پنجره های گیوتینی این است که امکان بالا و پایین رفتن به صورت دستی برای این نوع پنجره ها در نظر گرفته نشده است، در مواقع قطع برق امکان باز و بسته کردن این پنجره ها به صورت دستی وجود ندارد و ممکن است مشکلاتی را به وجود آورد.

قیمت پنجره برقی گیوتینی

مهمترین مولفه در تعیین قیمت پنجره پانورما برقی، ست موتور، یراق آلات، اکسسوری و مصرف آلومینیوم زیاد آن حتی برای ابعادهای کوچک می باشد. معمولا هیچ وقت ارتفاع پنجره‌های گیوتینی کوتاه نیست . به همین علت مصرف آلومینیوم در این نوع پنجره ها (به دلیل ریلهای عمودی طرفین و وجود باکس آلومینیومی موتور) زیاد می باشد . نهایتاً می توان این گونه بیان کرد که با توجه به دلایل بالا، قیمت گذاری پنجره بصورت قیمت واحد در هر مترمربع روشی کاملا اشتباه است.

خرید پنجره گیوتینی

پنجره همه خانه ها یکسان نیست! و گواه آن پنجره گیوتینی است. این نوع پنجره نسبت به پنجره های کشویی پرطرفدار، سیستم بسیار متفاوتی دارد. بنابراین، اگر به دنبال یک پنجره زیبا، متفاوت و پر از مزیت هستید، به مدل گیوتینی  برای خرید فکر کنید. اگر نیاز به صرفه جویی در فضای داخلی دارید، بدانید که پنجره گیوتینی یک گزینه عالی است.برای خرید پنجره گیوتینی از دکوپارت۱ می توانید با شماره تلفن زیر تماس بگیرید.

نمونه کار پنجره گیوتینی

5/5 امتیاز
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *