پنجره گیوتینی

دکوپارت۱ مرکز فروش، نصب و طراحی انواع پنجره گیوتینی در ایران

پنجره گیوتینی چیست

پنجره های گیوتینی که با نام پنجره های برقی گیوتینی و شیشه پانوراما هم شناخته می شوند با وجود نام عجیبش هیچ خطری برای ساکنان ندارد. اشاره به گیوتین از این واقعیت ناشی می شود که این نوع پنجره دارای طرح بازشو بسیار شبیه به گیوتین است. به طور معمول، در این نوع پنجره ها، یک پنل و یا شیشه به صورت متحرک بوده و دیگر بخش ها به طور کامل ثابت هستند. البته که در برخی از طرح های ویژه و انحصاری امکان متحرک کردن دیگر پنل ها نیز ممکن است.
پنجره های گیوتینی به دلیل داشتن ظاهری کلاسیک و جذاب ، به عنوان یکی از معروف ترین و پرکاربرد ترین نوع پنجره ها در خانه ها و ادارات شناخته می شوند که آن ها را به انتخابی محبوب در بسیاری از کشورها تبدیل کرده است.

پنجره پانوراما چیست

علاوه بر نام های شیشه گیوتینی، پنجره گیوتینی و یا حتی پنجره اتوماتیک گیوتینی، از آن جایی که این پنجره ها در ابعاد بزرگ با شیشه های بزرگ و با دید بسیار وسیع ساخته می شود و در واقع دید پانوراما ایجاد می کنند، با نام پنجره پانارومایی یا پانورامایی هم شناخته می شوند. در این مدل پنجره به حداکثر فضای بازشو دست خواهید یافت و می توانید کل پنجره دوجداره خود را باز کنید. 

ابعاد پنجره گیوتینی

پنجره گیوتینی یا پانارومایی تا ارتفاع ۳ متر و عرض ۴ متر تولید می شود . قابلیت استفاده از شیشه های متحرک گیوتینی  تک جداره ۸ یا ۱۰ میل و یا شیشه دوجداره وجود دارد.

البته به علت حجم و اندازه زیاد شیشه گیوتینی در این نوع پنجره می بایست در آن شیشه تک و یا دوجداره به صورت کامل سکوریت گردند.

کاربرد پنجره گیوتینی

از مهم ترین کاربردهای پنجره های گیوتینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. زیباتر کردن فضاهای اداری
 2. مناسب برای اتاق جلسات و یا اتاق مدیران
 3. افزایش حجم نور ورودی به درون فضای داخلی
پنجره گیوتینی

انواع پنجره گیوتینی

بسته به تعداد پنل ها قابل استفاده در پنجره های گیوتینی ، آن ها را می توان به دسته بندی های زیر تقسیم بندی کرد:

دو پنل: شامل یک پنل ثابت و یک پنل مترحرک بوده که هر کدام از آن‌ها برای پوشاندن نصف فضای پنجره هستند.

سه پنل: شامل یک پنل ثابت و دو پنل متحرک است.

چهار پنل: دارای حداقل یک پنل ثابت و چندین پنل متحرک است

پنج پنل: مانند پنجره چهار پنله دارای حداقل یک پنل ثابت و چندین پنل متحرک است.

مزایای پنجره گیوتینی

 1. پنجره گیوتینی یا پنجره پانورمایی هم از نظر موادی که برای ساخت آن استفاده می شود و هم از نظر رنگ ها، اندازه ها بسیار متنوع است. همه کاره بودن پنجره شیشه گیوتینی به این معنی است کاربرد های زیادی دارد و آن را می توان در هر پروژه (مسکونی یا تجاری) و در هر محیطی، از حمام گرفته تا اتاق خواب، اتاق نشیمن و آشپزخانه استفاده کرد. حتی گاها دیده شده که از نوعی پنجره گیوتینی خاص با نام پنجره گیوتینی استخر نیز برای ایجاد پوششی مناسب در استخر ها نیز استفاده می شود! در حال حاضر پنجره گیوتینی به عنوان جداکننده اتاق نیز فضایی پیدا کرده است که بین اتاق ها نصب می شود.
 2. پنجره گیوتینی هرگز از مد نمی افتد و سازگاری زیادی با آب و هوا نشان می دهند. اگر قصد شما ایجاد فضاهای مدرن است، پس ارزش آن را دارد که روی مدل های بازطراحی شده پنجره های گیوتینی مانند آنهایی که از فولاد و آلومینیوم ساخته شده اند، سرمایه گذاری کنید.
 3. یکی از بزرگترین مزیت های پنجره گیوتینی افزایش نور طبیعی است که باز شدن وسیع آن این قابلیت را می دهد تا اتاق ها را به زیبایی با نور طبیعی زیاد پر کند.
 4. اگر نور باشد، تهویه نیز وجود دارد. پنجره گیوتینی با تهویه بالا کمک به گردش هوای داخل میکنند و محیط را تازه و مطبوع می کند.
 5. دیگر کاربرد پنجره پانوراما که باید به آن اشاره کرد قابلیت آن در صرفه جویی فضای داخلی است. به این دلیل است که پنجره به صورت عمودی در یک حرکت رو به پایین باز می شود، یعنی مانند پنجره هایی که دارای قسمت های باز شونده هستند، روی دیوار همپوشانی ندارد.
 6. و در آخر نیز، از اصلی ترین و مهم ترین مزایای شیشه های گیوتینی می توان به قابلیت تعمیر و نگه داری ساده آن ها اشاره کرد. از آنجایی که می توان به راحتی و بدون هیچ مشکلی هر تیغه شیشه ای را از پنجره جدا کرد، تمیز کردن سطوح بیرونی و داخلی به یک کار بی دردسر تبدیل می شود. علاوه بر این، پنجره های گیوتینی طوری ساخته و طراحی می شوند که تمیز کردن و نگه داری آن ها در سریع ترین و راحت ترین حالت صورت گیرد.

ساختار و عملکرد پنجره گیوتینی

در پنجره پانوراما یا گیوتینی همانند دیگر انواع پنجره ها از یراق آلات ، پروفیل ها ، و شیشه استفاده شده که بیشترین بخش دیداری را شیشه ها تشکیل می دهند.

شیشه پانوراما از ۲ تیغه شیشه ای مجزا تشکیل شده است که به صورت عمود به بالا و یا پایین حرکت می کند.
شیشه های به کار رفته در پنجره پانوراما از جنس شیشه سکوریت هستند که در برابر ضربه و شوک مقاوم هستند.البته باید اشاره کرد که مکانیزم پنجره گیوتین یا پانورامایی برقی است و به وسیله ریموت باز و بسته خواهد شد.

شیوه باز شدن این پنجره ها به این صورت است که ورق بالایی پنجره های متحرک گیوتینی ثابت است اما ورق پایینی به صورت عمودی بالا و پایین می رود و پنجره را باز و بسته می کند. برای باز نگه داشتن آن از قلاب یا پروانه برای تحمل وزن پنجره استفاده می شود.

تفاوت بزرگ پنجره گیوتینی با پنجره های کشویی در ابعاد این پنجره هاست که بسیار بزرگتر است و دیدی سراسری دارد، بنابراین امکان بالا بردن آن با دست وجود ندارد و نیاز به نیروی برق است. به همین منظور، و برای جلوگیری از اشتباه گرفتن این دو نوع پنجره، به آن ها پنجره گیوتینی برقی نیز می گویند.

معایب پنجره متحرک گیوتینی

مانند هر نوع پنجره دیگری در جهان، شیشه های گیوتینی نیز دارای معایبی بوده که ممکن است برای بعضی از افراد خوشایند نبوده و باعث شود تا از این مدل پنجره ها استفاده نکنند. به طور کلی، تنها ایراد پنجره های گیوتینی این است که امکان بالا و پایین رفتن به صورت دستی برای این نوع پنجره ها در نظر گرفته نشده است، در مواقع قطع برق امکان باز و بسته کردن این پنجره ها به صورت دستی وجود ندارد و ممکن است مشکلاتی را به وجود آورد.

البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که در صورت استاندارد و یا با کیفیت نبودن پنجره های گیوتینی، مانند عدم با کیفیت بودن موتور و یا ریل ها، احتمال آسیب به پنجره بسیار بالا بوده و معایب آن نیز بسیار بیشتر می شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از خرید پنجره گیوتینی مورد نظر خود حتما با افراد حرفه ای مشورت کرده و آن را از افراد معتمد و با اطمینان تهیه کنید.

خرید پنجره گیوتینی

برای فروشپنجره گیوتینی نیاز به طراحی کاملا تخصصی می باشد. همچنین نصب انواع پنجره گیوتینی نیاز به فضا، بودجه، نیاز و سلیقه مشتری دارد. برای خرید انواع پنجره گیوتینی با اطمینان از کیفیت این محصول، با واحد فروش در دکوپارت۱ تماس بگیرید.

قیمت پنجره گیوتینی

مهمترین مولفه در تعیین قیمت پنجره پانورما گیوتینی، ست موتور، یراق آلات، اکسسوری و میزان مصرف آلومینیوم آن می باشد. به طور مثال، قیمت پنجره برقی گیوتینی(قیمت پنجره پانورما برقی) از حالت دستی و معمولی آن ها گران تر بوده و علت این گرانی، مصرف بالاتر آلومینیوم نسبت به حالت عادی، و وجود موتور قدرتمند است.

قیمت هایی که در جداول زیر آمده، ثابت نیستند و میتوانند در طول زمان دچار تغییر شوند، بنابراین بهتر است برای استعلام قیمت روز پنجره گیوتینی با شماره تلفن های واحد فروش تماس بگیرید.

پنجره گیوتینی تا ۶ متر
یک تا شش متر
۶,۵۰۰,۰۰۰ تومان برای هر متر
 •  
پنجره گیوتینی تا ۱۰ متر
شش تا ده متر
۵,۵۰۰,۰۰۰ تومان برای هر متر
 •  
پنجره گیوتینی بالا ۱۰ متر
ده متر به بالا
۵,۳۰۰,۰۰۰ تومان برای هر متر
 •  

خرید پنجره گیوتینی

پنجره همه خانه ها یکسان نیست! و گواه آن پنجره گیوتینی است. این نوع پنجره نسبت به پنجره های کشویی پرطرفدار، سیستم بسیار متفاوتی دارد. بنابراین، اگر به دنبال یک پنجره زیبا، متفاوت و پر از مزیت هستید، به مدل گیوتینی  برای خرید فکر کنید. اگر نیاز به صرفه جویی در فضای داخلی دارید، بدانید که پنجره گیوتینی یک گزینه عالی است.برای خرید پنجره گیوتینی از دکوپارت۱ می توانید با شماره تلفن زیر تماس بگیرید.

مجموعه دکوپارت۱ (مرکز خرید پارتیشن شیشه ای)،  آمادگی فروش پنجره گیوتینی در انواع اندازه ها و مدل ها را داشته و می تواند به شما در این زمینه خدمات ارزنده ای را اهدا کند. همچنین، اگر هنوز در مورد خرید و یا عدم خرید پنجره گیوتینی شک دارید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا با توجه به محل و مدل پنجره های شما، در مورد آن تصمیم گیری کنند.

نمونه کار پنجره گیوتینی

4.7/5 امتیاز
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button