مقالات

مراحل اجرای پارتیشن شیشه ای

مراحل اجرای پارتیشن شیشه ای

همانطور که در مقاله های دیگری از دکوپارت۱ نیز اشاره کردیم، به دلیل استفاده از شیشه و اتصالات مختلف در پارتیشن های شیشه ای، نصب و مراحل اجرای پارتیشن شیشه ای دشوار تر بوده و نیازمند دقت بالاتری است. در این مقاله از وب سایت دکوپارت۱ قصد داریم تا با بررسی مراحل اجرای پارتیشن شیشه ای، شما را در داشتن پارتیشن های شیشه ای بی نقص راهنمایی کنیم.

نصب پارتیشن شیشه ای چگونه است

به طور کلی، مراحل اجرا و نصب پارتیشن های شیشه ای به صورت زیر است :

مرحله ۱ : برنامه ریزی و آماده سازی

در این مرحله باید ابتدا فضا را ارزیابی کنید و مکان ایده آل برای پارتیشن شیشه ای را تعیین کنید. اندازه گیری های دقیق منطقه، از جمله ارتفاع و عرض مورد نیاز برای پارتیشن از مهم ترین فعالیت های این مرحله است.

مرحله ۲ : انتخاب شیشه مناسب

بر اساس نیاز خود، نوع شیشه مورد نظر را انتخاب و خریداری کنید. به طور مثال، برای حداکثر دید باید از شیشه های شفاف و برای حفظ حریم خصوصی بیشتر پیشنهاد می شود از شیشه های مات استفاده کنید. همچنین، حتما اطمینان حاصل کنید که شیشه انتخابی استانداردهای ایمنی لازم را داشته و برای هدف مورد نظر شما به اندازه کافی بادوام است.

مرحله ۳ : انتخاب قاب

تصمیم بگیرید که آیا یک پارتیشن شیشه ای قاب دار می خواهید یا بدون قاب. پارتیشن های قاب دار استحکام و توانایی نگه داری بیشتری را ارائه می دهند، در حالی که پارتیشن های بدون فریم ظاهری بدون درز و مینیمال ایجاد می کنند که مقاومت کمتری دارند.

مرحله ۴ : سفارش شیشه و اتصالات مورد نیاز

بر اساس اندازه گیری ها و انتخاب های طراحی خود، پانل های شیشه ای لازم، مواد قاب (در صورت وجود)، لولاها، دستگیره ها و سایر اتصالات مورد نیاز را سفارش دهید. برای اطمینان از مقادیر دقیق و سازگاری، با یک متخصص مشورت کنید. مجموعه دکوپارت۱ آمادگی ارائه مشاوره های لازم و یا حتی فروش اتصالات و شیشه های مورد نیاز را دارا است و افتخار این همکاری با شما را دارد.

مطالعه :  ویژگی پارتیشن های اداری چیست

مرحله ۵ :  آماده سازی محل نصب

محل نصب را از هرگونه موانع، مبلمان یا وسایل دیگر پاک کنید. از تمیز و تراز بودن کف زمین اطمینان حاصل کنید که امکان نصب صاف را فراهم می کند.

مرحله ۶ : نصب اتصالات و بخش های مختلف

در این مرحله ابتدا دستورالعمل های سازنده قطعات را برای نصب پارتیشن شیشه ای به دقت رعایت کنید. قاب را (در صورت وجود) محکم به کف و سقف بچسبانید و از تراز بودن آن مطمئن شوید.
سپس پانل های شیشه ای را به آرامی درون قاب یا مستقیماً روی سیستم مسیر کف/سقف نصب کنید. پانل های شیشه ای را با استفاده از گیره ها و دیگر اتصالات مناسب محکم کنید. در انتها نیز تراز و پایداری پارتیشن شیشه ای را دوباره بررسی کنید.

لازم به ذکر است که از انجام دادن برخی مراحل در نصب پارتیشن شیشه ای فریم لس، چشم پوشی می شود.

مرحله ۷ : مهر و موم کردن نهایی

در مرحله نهایی، در اطراف لبه های پانل های شیشه ای یک درزگیر مناسب بمالید تا از هرگونه نشت یا آسیب احتمالی جلوگیری شود. سپس شیشه را به خوبی تمیز کنید تا اثر انگشت یا لک از بین برود.

پارتیشن شیشه ای شما آماده استفاده است!

نکات تکمیلی برای نصب پارتیشن شیشه ای

اما صبر کنید، نصب پارتیشن شیشه ای به این سادگی ها هم نیست! برای داشتن یک نصب بی نقص و ایده آل در تمامی مراحل اجرای پارتیشن شیشه ای، رعایت کردن این نکات تکمیلی نیز بسیار اهمیت دارد :

ایمنی فراموش نشود

– برای جلوگیری از صدمات در طول مراحل اجرای پارتیشن شیشه ای از دستکش و عینک محافظ استفاده کنید.
– مطمئن شوید که پانل های شیشه ای به درستی ایمن شده اند و تمام اتصالات سفت شده اند تا از شکستگی شیشه جلوگیری شود.

به دنبال راهنمای حرفه ای باشید.

– اگر در مورد هر یک از مراحل اجرای پارتیشن شیشه ای مطمئن نیستید، با یک نصاب حرفه ای پارتیشن شیشه ای مشورت کنید یا از متخصصان مجرب راهنمایی بگیرید تا از نصب ایمن و موثر اطمینان حاصل کنید.
برای این امر می توانید روی ما نیز حساب کنید.

تعمیر و نگهداری منظم

– نظافت و نگهداری منظم را در روال خود بگنجانید تا پارتیشن شیشه ای به بهترین شکل حفظ شود و نیازی به تعمیرات هزینه بر نباشد.
– از شیشه پاک کن های مناسب استفاده کنید و به توصیه های سازنده پارتیشن توجه کنید.

عایق صدا را در نظر بگیرید.

– اگر کاهش صدای بیشتر برایتان مهم است، می توانید از مواد عایق صدای خاصی استفاده کنید تا میزان صدای عبوری از شیشه به حداقل ترین حالت ممکن برسد.

جمع بندی

در این مقاله از وب سایت دکوپارت۱ سعی کردیم تا به طور کامل و دقیق به بررسی مراحل نصب پارتیشن شیشه ای و نکات نهایی آن بپردازیم. اگر شما نیز به دنبال داشتن یک پارتیشن شیشه ای استاندارد و حرفه ای هستید، پیشنهاد می کنیم با مشاوران ما در تماس بوده تا به بهترین و سریع ترین روش شما را راهنمایی کنند.

4.8/5 امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید