مقالات

آشنایی با پارتیشن آینه ای و کاربردهای آن

Mirror partition - پارتیشن آینه ای

امروزه از پارتیشن های متنوعی جهت تفکیک و تقسیم بندی فضاهای مختلف استفاده می شود از جمله پارتیشن شیشه ای، پارتیشن چوبی، پارتیشن آینه ای و …. در این میان پارتیشن آینه ای یکی از لوکس ترین و جذاب ترین مدل های پارتیشن است که با به کارگیری آن می توانید جلوه خاص و زیبایی در دکوراسیون داخلی فضای خود ایجاد کنید. در این مقاله از وب سایت دکوپارت۱ به معرفی و کاربرد پارتیشن های آینه ای می پردازیم. اگر به موضوع پارتیشن های آینه ای علاقمند هستید، حتما تا انتهای این بخش با ما همراه باشید.

پارتیشن آینه ای چیست

پارتیشن آینه ای یکی از انواع پارتیشن ها است که آینه ها به عنوان متریال اصلی سازنده آن ها شناخته می شوند. به کارگیری این نوع پارتیشن در فضاهای مختلف کمک می کند تا فضای مورد نظر بزرگ تر به نظر برسد و همچنین با توجه به بازتاب نوری که آینه ها دارند در بهبود روشنایی و روشن تر شدن فضا نیز موثراند. از این رو با استفاده از پارتیشن های آینه ای می توانید سبک جدید و خاصی در محیط خود ایجاد کنید.

نصب آینه ها در پارتیشن های آینه ای بسته به سلیقه شما می تواند در هر دو سمت پارتیشن یا تنها در یک سمت پارتیشن انجام شود.جنس شیشه آینه ها از شیشه های مقاوم و مستحکم (شیشه سکوریت) است و به شکلی نیست که با کوچک ترین ضربه ای آسیب ببیند و شکسته شوند.

مزایای استفاده از پارتیشن های آینه ای

انتخاب و به کارگیری پارتیشن های آینه ای مزایای متعددی دارد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد :

  • ایجاد منظره ای خاص و زیبا : یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از پارتیشن های آینه ای، زیبا بودن آن ها است. این پارتیشن های جلوه خاصی ای دارند و زیبایی فضا را افزایش می دهند.
  • ضخامت کم : پارتیشن آینه ای ضخامت کمی دارد و به همین دلیل فضای بسیار کمی نیز اشغال می کند. از این رو با انتخاب این نوع پارتیشن ها می توانید از حداکثر فضای ممکن استفاده کنید.
  • نصب آسان : نصب پارتیشن های آینه ای پیچیدگی خاصی ندارد و نیاز به تخریب و استفاده از متریال های ساختمانی نیست. به راحتی و در مدت زمان کوتاهی می توان پارتیشن های آینه ای را نصب و اجرا کرد.
  • تنوع در سایز بندی و طرح : پارتیشن های آینه ای را می توان به سادگی در ابعاد مختلفی تولید کرد. همچنین این پارتیشن ها را می توان در طرح های مختلفی ایجاد کرد. از این رو در هر سایز، ارتفاع و طرحی که بخواهید می توانید پارتیشن آینه ای سفارش دهید.
مطالعه :  پله شیشه ای روشی برای درخشش دکوراسیون داخلی

کاربرد پارتیشن آینه ای

پارتیشن های آینه ای کاربردهای متنوعی دارند. از این پارتیشن های خاص می توان برای تفکیک فضاهای مختلفی استفاده کرد که در ادامه به مغرفی برخی از آن ها می پردازیم :

  1. کاربردهای خانگی

از پارتیشن های آینه ای می توان برای تفکیک فضای ساختمان های مسکونی خصوصا ساختمان هایی که فضای کمی دارند بهره گرفت. در این صورت هم نورپردازی ساختمان بهتر انجام می شود و هم فضای ساختمان بزرگ تر جلوه می دهد.

  1. استفاده در مزون ها و فروشگاه های لباس

صاحبان فروشگاه های لباس و مزون ها می توانند با نصب پارتیشن های آینه ای هم زیبایی فروشگاه خود را افزایش دهند و هم نیاز مخاطبان خود را برطرف کنند. می توان از پارتیشن های آینه ای برای تفکیک اتاق های پرو نیز استفاده کرد.

  1. استفاده در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی

آرایشگاه ها و سالن های زیبایی از جمله دیگر فضاهایی هستند که می توان برای تفکیک بخش های مختلف آن ها از پارتیشن های آینه ای استفاده کنید.

  1. دیگر فضاها

از پاریتشن آینه ای برای تفکیک فضاهای دیگر همچون اداره ها، دفاتر کاری، هتل ها و رستوران ها نیز می توان بهره گرفت.

خرید پارتیشن آینه ای

پیش از خرید پارتیشن آینه ای از کیفیت و مقاومت پارتیشن ها مطمئن شوید. چرا که اگر پارتیشن های آینه ای مستحکم نباشند ممکن است با وارد شدن ضربه یا فشار کمی شکسته شوند. بنابراین برای خرید پارتیشن آینه ای حتما به فروشگاه های معتبر پارتیشن شیشه ای مراجعه کنید.همچنین برای نصب آن ها حتما از متخصصین و کارشناسان کمک بگیرید.

لازم به دکر است که، قیمت پارتیشن آینه ای با توجه به عوامل مختلفی همچون مدل و طرح آینه، سایز آن ها، میزان و جنس قطعات مورد نیاز برای نصب و … تعیین می شود.

جمع بندی

پارتیشن های آینه ای به دلیل ضخامت کمی که دارند به سادگی و بدون دردسر می توانند فضا را به بخش های مختلفی تفکیک کنند. این پارتیشن ها به دلیل سهولت در نصب و تنوع بالا در طرح و سایز مورد استقبال افراد قرار گرفته اند. پارتیشن آینه ای یک انتخاب جذاب برای کسانی است که به دنبال خرید پارتیشن های زیبا و شیک هستند.

5/5 امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید