مقالات

آشنایی با انواع درب شیشه ای

آشنایی با انواع درب شیشه ای

یکی از راه های نسبتا جدید و خلاقانه برای ایجاد ظاهری مدرن و کارآمد در فضای داخلی سازه ها، استفاده از درب های شیشه ای است. این درب ها نه تنها زیبا و کاربردی هستند، بلکه باعث ایجاد یک دکوراسیون جدید در محیط شما می شوند. با داشتن شناخت کامل نسبت به انواع درب شیشه ای، می توانید یک دکوراسیون بی نظیر را برای خود تعبیه کنید.در این مقاله از وب سایت دکوپارت۱ قصد داریم تا به بررسی همه چیز در مورد انواع درب شیشه ای بپردازیم.

انواع درب های شیشه ای

به طور کلی، از مهم ترین و پرفروش ترین انواع در شیشه ای که در بازار ایران و جهان به فروش می رسد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

درب های شیشه ای لولایی

یک انتخاب کلاسیک و نسبتا متداول از درب های شیشه ای بوده که فروش نسبتا بالایی نیز دارند. به طور معمول، این درب ها دارای یک پانل تک یا دوتایی هستند که روی لولاها باز می شوند. در این نوع از درب ها، علاوه بر اهمیت داشتن کیفیت شیشه، کیفیت لولاهای آن نیز حائز اهمیت است.

درب شیشه ای سونا

همان گونه که خودتان نیز حدس می زنید، درب های شیشه ای سونا نوعی از انواع درب شیشه ای بوده که تا حد بسیار زیادی در برابر دما و رطوبت بالا مقاومت داشته و به آن ها آسیبی نمی رسد. در بسیاری از اوقات، برای افزایش آرامش و حریم خصوصی افراد، از شیشه های مات در ساخت این درب ها استفاده می شود.

درب شیشه ای سرویس بهداشتی

با توجه به اهمیت وجود حریم خصوصی و امنیت در سرویس های بهداشتی، این نوع از درب ها طوری طراحی و ساخته شده اند که نه تنها از کیفیت بالایی برخوردار هستند، بلکه مدل شیشه آن ها نیز اکثرا مات و یا یک طرفه بوده تا ذهن فرد درگیر نشود. بسته به میزان فضای قابل استفاده در سرویس بهداشتی شما، این درب ها را می توان به صورت کشویی، لولایی یا تاشو نصب کرد.

مطالعه :  پله شیشه ای روشی برای درخشش دکوراسیون داخلی

درب شیشه ای سکوریت (انواع درب های شیشه سکوریت)

و اما برویم سراغ یکی از بهترین و کاربردی ترین نوع درب های شیشه ای! درب های شیشه ای سکوریت بسیار بادوام و مقاوم در برابر ضربه هستند و برای محیط هایی که ایمنی در آنها اولویت است، مانند ساختمان های تجاری یا فضاهای عمومی، گزینه ای ایده آل هستند. در مورد انواع درب شیشه ای سکوریت نیز باید گفت که این درب ها به سه دسته تک لایه، دولایه و سه لایه تقسیم می شوند، که هرچه تعداد لایه های آن بیشتر باشد، طبیعتا می توایند انتظار مقاومت و دوام بیشتری را از آنها داشته باشید.

درب های ورودی شیشه ای

اگر موضوع حفاظت و امنیت سازه برای شما و ساکنان چندان چالش خاصی نیست، استفاده از درب ورودی شیشه ای نیز می تواند گزینه مناسبی باشد. به طور مثال، اگر قصد خرید یک درب ورودی مدرن برای مکان های تجاری و یا بزرگ را دارید، پیشنهاد ما استفاده از همین نوع درب هاست. از مهم ترین انواع درب ورودی شیشه ای نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درب ورودی تمام شیشه
  • درب ورودی شیشه ای فریم دار
  • درب ورودی دو جداره
  • درب ورودی شیشه ای اتوماتیک
  • درب ورودی شیشه ای رنگی

بهترین نوع درب شیشه ای

وقتی صحبت از انواع درب شیشه ای می شود، نمی توانیم یک نوع درب را به عنوان بهترین و برتیرین درب در تمامی موقعیت ها به شمار بیاوریم. هرکدام از انواع درب شیشه ای بررسی شده در این مطلب، دارای یک سری ویژگی ها خاص بوده که این امر باعث می شود تا هرکدام از آن ها را بتوان فقط برای یک فضا و یا سازه خاص انتخاب کرد.علاوه بر این، بحث قیمت انواع درب های شیشه ای نیز موضوعی است که نباید فراموش شود. اگر موضوع قیمت و هزینه مورد نیاز برای درب ها را نیز در نظر بگیریم، آن گاه انتخاب بهترین نوع درب سخت تر نیز می شود.

جمع بندی

استفاده از درب های شیشه ای در کنار پارتیشن شیشه ای جلوه ای خاص و منحصر به فرد را برای شما به ارمغان می آورد. در این مقاله کامل و جامع از دکوپارت۱ سعی کردیم تا به بررسی همه چیز در مورد درب های شیشه ای بپردازیم. امیدواریم با کمک این مقاله بتوانید تصمیم بهتری در مورد دیزاین فضای سازه خود بگیرید.

5/5 امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید